Son dakika: Kabine Toplantısında alınan kararlar! 26 Nisan 2021 Kabine Toplantısı sonuçları!

Son dakika: Kabine Toplantısında alınan kararlar! 26 Nisan 2021 Kabine Toplantısı sonuçları!

Son dakika: Kabine Toplantısında alınan kararlar! 26 Nisan 2021 Kabine Toplantısı sonuçları!

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Gündemdeki konular arasında koronavirüs tedbirleri yer alıyor. Kısmi kapanmanın Ramazan ayı sonuna kadar devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Kabine Toplantısının bitip bitmediği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ne zaman açıklama yapacağı araştırılıyor. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları araştırılıyor. İşte Kabine Toplantısı hakkında detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı saat 15.46'da başladı. Birçok vatandaş kabine toplantısı bitti mi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak sorularını araştırıyor. İşte Kabine Toplantısı ile ilgili detaylar...

Kabine Toplantısı bitti mi?

Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19'la mücadeleye ilişkin, "Avrupa'nın açılma sürecine girdiği bir dönemde, bizim geride kalmamak için vaka sayılarımızı süratle 5 binin altına indirmeliyiz. Aksi takdirde, turizmden ticarete ve eğitime kadar her alanda ağır bir faturayla karşı karşıya gelmemiz kaçınılmaz olacaktır." diye konuştu.

"29 Nisan'da 17 Mayıs'a kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz"

Erdoğan, alınan yeni tedbirlere ilişkin, şunları aktardı:

"29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir. Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir."

Erdoğan, "Salgın başladığından beri filyasyon ekipleriyle yoğun mesai sarf eden muhtarlarımızın aşılarına başlanacağının müjdesini vermek istiyorum." dedi.