Son dakika... Kadir Mısıroğlu'na Atatürk'e hakaretten soruşturma

Video: Son dakika... Kadir Mısıroğlu'na Atatürk'e hakaretten soruşturma
<a class="in-news-link" href="/ankara" target="_blank" title="Ankara haberleri">Ankara</a> Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosunca, bazı basın yayın organlarında yer alan ve <a class="in-news-link" href="/kadir-misiroglu" target="_blank" title="Kadir Mısıroğlu haberleri">Kadir Mısıroğlu</a>'na ait olduğu belirtilen <a class="in-news-link" href="/video" target="_blank" title="video haberleri">video</a> kaydında geçen sözlerle ilgili '<a class="in-news-link" href="/ataturk" target="_blank" title="Atatürk haberleri">Atatürk</a>'ün hatırasına alenen <a class="in-news-link" href="/hakaret" target="_blank" title="hakaret haberleri">hakaret</a>' suçundan inceleme ve <a class="in-news-link" href="/sorusturma" target="_blank" title="soruşturma haberleri">soruşturma</a> başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosunca, bazı basın yayın organlarında yer alan ve Kadir Mısıroğlu'na ait olduğu belirtilen video kaydında geçen sözlerle ilgili 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçundan inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Yazar Kadir Mısıroğlu, "Demokrasiye geçişten beri sapa sapa kötülük azalmakta iyilik çoğalmaktadır. İstediğimiz olmuş değildir.Yarı yoldayız. Nasıl bluğa ermemiş çocuğa niye evlenmiyorsun diyemezsen hükümete de niye şeriat ilan etmiyorsun diyemezsin. Vakti var. Sizin nesliniz İslamın mutlak galebisini, küfrün mutlak yıkılışını, heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz" demişti. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bu sözler üzerine harekete geçti ve ve Kadir Mısıroğlu hakkında soruşturma başlattı.

Savcılıktan yapılan açıklamada "Basın yayın organlarında yer alan Kadir Mısıroğluna ait olduğu belirtilen video kaydında geçen beyanları ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosunca Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret suçundan inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" denildi. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS