hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Son dakika haberine göre, Kerem Kınık, Türk Kızılay Genel Başkanlığından istifa etti. Kızılay Yönetim Kurulu bugün olağanüstü toplanarak oy birliği ile genel kurula gitme kararı aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kızılay'dan yapılan açıklamada,  "Türkiye Kızılay Derneği Yönetim Kurulu 12.05.2023 tarihinde yapmış olduğu olağanüstü toplantıda oybirliği ile Olağanüstü Genel Kurul'a gitme kararı almıştır. 2016 yılından bu güne Genel Başkanlığı yürütmekte olan Dr Kerem Kınık'ın talebi ile alınan karar çerçevesinde Olağanüstü Genel Kurul'a kadar tüzük gereği 1. Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Yönetim Kurulu Başkanlığına vekalet edecektir" denildi.

  Dün gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılay'ın çadır satması ile ilgili gelen soruya "Bu konu beni de ciddi manada üzmüştür. Kızılay böyle bir çadır satma fiiline, işine giremez. Ve süratle de bu yanlışı düzeltmesi gerekir. Çünkü biz Kızılay’ı özellikle çadır üretiminde çok daha aktif hale gelmesi için sürekli teşvik ettik. Kızılay’ın çadır dendiği zaman en ufak bir sıkıntısının, probleminin olmaması gerekir.

  6 Şubat olayında Türkiye olmayıp da başka ülkeler olsaydı kimbilir neler başlarına gelecekti. Ama bütün bunlara rağmen şu an itibariyle enkaz kaldırma çalışmalarına varıncaya kadar büyük oranda bu işi bitirdik. Şu anda köy evlerini teslim etmeye başladık. Kalıcı konutları da bir taraftan hızla yapıyoruz." şeklinde yanıt vermişti.
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow