hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Konut kredisi faizleri düştü mü? Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları

  Son dakika... Konut kredisi faizleri düştü mü Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları
  expand

  Kamu bankalarından konut kredisi faiz oranları ile ilgili oldukça önemli bir adım geldi. MB’nin faiz oranını aşağı çekmesiyle birlikte, konut kredilerindeki ilk adım üç banka tarafından atıldı. Peki, konut kredisi faizleri düştü mü? Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranları yüzde kaç?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Konut kredisi faizleri ile ilgili kamu bankalarından ilk adım geldi. 1 milyon TL’nin altındaki ve üstündeki tutarlar için ayrı faiz oranları belirlendi. İşte yeni oranlar ve diğer detaylar…

  KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞTÜ MÜ?

  Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank tarafından yapılan ortak açıklamada, 22 Ekim itibarıyla kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapıldığı belirtildi.

  HALKBANK, VAKIFBANK, ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

  Konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda yüzde 1,34 faiz oranlarının uygulanmaya başlanacağı bildirilen açıklamada, "Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir." ifadelerine yer verildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow