Son dakika... Mahkemeden Demirtaş kararı

Video: Son dakika... Mahkemeden Demirtaş kararı
<a class="in-news-link" href="/ankara" target="_blank" title="Ankara haberleri">Ankara</a> 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Terör örgütü yöneticiliği' başta olmak üzere çeşitli suçlamalardan 142 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan <a class="in-news-link" href="/hdp" target="_blank" title="HDP haberleri">HDP</a> Eş Genel Başkanı Selahattin <a class="in-news-link" href="/demirtas" target="_blank" title="Demirtaş haberleri">Demirtaş</a>'ın tutukluluğunun devamına karar verildi. Duruşma 14 şubat 2018 tarihine ertelendi .

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Terör örgütü yöneticiliği' başta olmak üzere çeşitli suçlamalardan 142 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğunun devamına karar verildi. Duruşma 14 şubat 2018 tarihine ertelendi .
Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki duruşma salonunda görülen davanın öğleden sonraki bölümünde Selahattin Demirtaş'ın avukatlarının beyan ve talepleri alındı.

Mahkeme daha sonra ara kararını açıklamak için duruşmaya ara verdi. Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, Demirtaş'ın tutukluluğunun devamına karar vererek, bir sonraki duruşmada hazır edilmesi için ilgili yerlere müzekkere yazılmasına hükmetti.

Ayrıca dosyadaki eksik bilgi ve belgelerin istenmesi için bazı mahkeme ve il emniyet müdürlüklerine de müzekkere yazılmasına karar veren mahkeme, duruşmayı 14 Şubat 2018 tarihine ertelendi.

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS