hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Malatya'da 4.3 büyüklüğünde deprem! Şanlıurfa ve Adıyaman'da da hissedildi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  AFAD'ın geçtiği veriye göre Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan deprem sonrasında CNN TÜRK canlı yayınına bağlanarak "Tüm birimler sahada, can ve mal kaybı haberi almadık." açıklamasında bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AFAD'ın aktardığı son dakika verisine göre saat 10.55'te Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde 9.69 kilometre derinliğinde ve 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, Şanlıurfa ve Adıyaman olmak üzere çevre ilerden de hissedildi. 

   

   

  İŞTE DEPREMİN YAŞANDIĞI NOKTA

  Son dakika... Malatyada 4.3 büyüklüğünde deprem Şanlıurfa ve Adıyamanda da hissedildi

  BAKAN YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA 

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya depreme ilişkin yapmış olduğu açıklamada "Malatya Doğanşehir’de , büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramaları için yönlendirilmiştir. Gelişmeleri an be an takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." ifadelerini kullandı. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

   

  6 ŞUBAT DEPREMİNDEN AYLAR SONRA

  Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta yaşanan 7.7'lik ve 7.6'lık depremler ile yüreğimiz yanmıştı. 50 bin 783 canımızı kaybettiğimiz, yüz binlerce insanımızın yaralanmasına neden olan deprem yüreklerimizi enkaza çevirdi. 4.1 milyon kişinin evinden ayrılmasına neden olan felaket, 1.5 milyon insanımızın evsiz kalmasına neden oldu. Kahramanmaraş merkezli depremlerde 11 ilimiz etkilenmişti. 
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow