hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika! Malatya'da art arda 5.2 ve 4.7'lik iki deprem

  Son dakika haberine göre, AFAD Malatya'nın Battalgazi ilçesi merkezli 5.2 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu. Bu depremin hemen arkasından 4.7'lik bir sarsıntı daha yaşandığı öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Malatya'da saat 17.46 sıralarında bir deprem meydana geldi. Battalgazi ilçesinde yaşanan depremin ardından AFAD verileri paylaştı.

  5.2 büyüklüğündeki depremin derinliği 6.99 km olarak açıklandı.

  AFAD'dan yapılan ilk açıklamada, "Malatya ilimizin Battalgazi ilçesinde, saat 17.46’da 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi. saat 17:49'da 4.7 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha meydana geldi.

  MALATYA BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN'DAN AÇIKLAMA

  Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan 'Yüzeye yakın bir deprem olarak aktarıldı bize. Temennimiz şu ana kadar bize olumsuz bir şey intikal etmedi. İnşallah arkası da gelmez, temennimiz bu yönde. Şu an bir geri bildirim yok. Şu ana kadar bana ve bizim çağrı merkezlerimize gelen olumsuz bir durum söz konusu değil." açıklamasında bulundu.

  Son dakika Malatyada art arda 5.2 ve 4.7lik iki deprem

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "ARTÇI BİR DEPREM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

  CNN Türk'e konuşan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy şu bilgileri aktardı: 2023 depremi olmadan önce Pötürge'den Batı'ya doğru bir gerilimin olduğunu söylemiştik. Ben bu depremin müstakil değil bir artçı deprem olduğunu düşünüyorum. Bu depremler hasarlı binalarda zarar yol açabilir.

  Son dakika Malatyada art arda 5.2 ve 4.7lik iki deprem

  BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜDER

  Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güner yaptığı açıklamada, "Bir artçı deprem olarak düşünüyoruz. Şu an bize bir yıkım ya da can kaybı bilgisi ulaşmadı. Umarız da ulaşmaz. Bu tür artçıların şiddetleri biraz artınca yıkımlar da söz konusu oluyor.

  BAKAN YERLİKAYA: SAHA TARAMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Malatya İli Battalgazi ilçesinde, meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." açıklamasını yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow