AÖL sınav tarihleri belli oldu! MEB 2020 açık öğretim sınavları ne zaman yapılacak?

AÖL sınav tarihleri belli oldu! MEB 2020 açık öğretim sınavları ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim sınav tarihleri ile ilgili açıklamada bulundu. Bakanlık'tan yapılan açıklamada AÖL ve diğer sınavların hangi tarihte yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Peki, 2019-2020 eğitim öğretim dönemi içerisinde AÖL sınavları ne zaman yapılacak?

Koronavirüs tedbirleri ile gerçekleştirilecek olan sınavlar nedeniyle hazırlık sürecinin devam ettiğini duyuran MEB sınav takvimindeki diğer gelişmeleri de göz önünde alarak sınavların hangi tarihte yapılacağını duyurdu. 

AÖL SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

MEB'den yapılan açıklamada "Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2’ inci dönem sınavlarının; Açık Öğretim Kurumları Sınavlarının “teknik hazırlık” süresinin 30 gün olması ve sınav takvimindeki gelişmeler nedeniyle, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılması kararlaştırıldı." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada yer alan bilgilere göre ortaokul, lise, mesleki lise ve imam hatip lisesi sınavları da dahil olmak üzere sınavlar 25-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS