SON DAKİKA: Mehmet Ali Çelebi AK Parti'ye katılacağını duyurdu

SON DAKİKA: Mehmet Ali Çelebi AK Parti'ye katılacağını duyurdu

Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, yoluna Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti'de devam edeceğini duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mehmet Ali Çelebi'nin açıklaması şu şekilde;

"Yüce Türk Milleti,

Türk Silahlı Kuvvetlerinin namuslu ellerinde yetişen asker kökenli bir milletvekili olarak yol haritamı çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren aziz milletimizdir. Açıktan tarafım. PKK-Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerde olmam düşünülemez!

Vatan ve millet bütünlüğümüzü, -FETD, PKK terör örgütleriyle kararlı mücadeleyi, -Milli konulan (Mavi Vatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Sözde Soykırım, Tezkereler, Savunma Sanayisi) önceleyen siyasi anlayışımın gereği olarak;

Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk'ün askeri, Türk Milletinin sesi olarak yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti'de devam edeceğim. Kurulan yeni dünya düzeninde bölgemizdeki EGEMENLIK mücadelemiz akamete uğramadan devam etmelidir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Davet ederek şahsımı onurlandıran Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın dertlerine çareler üretmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok çalışmaya devam edeceğim. özellikle Kahraman Güvenlik Güçlerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin hak ve hukukuna yönelik düzenlemeler için katkı sunacağım.

Mücadelemiz, dirayetimiz, direncimiz, inancımız mensubiyetinden gurur duyduğumuz Türk Milletinin var oluş gayesine hizmet, Türkiye'nin tarihsel devamlılığına sonuna kadar. destektir.

Saygılarımla."

MEHMET ALİ ÇELEBİ KİMDİR?

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alan bilgilere göre Mehmet Ali Çelebi;

23 Temmuz 1984'te Ankara'da doğdu. İlköğrenimi Amasya'da tamamladı. İzmir Maltepe Askeri Lisesi'nden 1.likle mezun oldu. Kara Harp Okulu'nu 4.lükle bitirip 2007 yılında Teğmen rütbesini aldı. Sistem Mühendisi olarak mezun oldu. 1 senelik eğitimden sonra askeri helikopter pilotu oldu. Askerlikten ayrıldıktan sonra uçak pilotluğu eğitimi aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kumpas davalardan dolayı 41 ay cezaevinde yattı. Yaşadıklarını "Teğmen" adını verdiği kitapta kaleme aldı.

Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı eğitimini üstün başarıyla bitirdi.

2020'de Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.