Son dakika... Meteoroloji bölge bölge uyardı! Kuvvetli geliyor

Son dakika... Meteoroloji bölge bölge uyardı! Kuvvetli geliyor

Son dakika... Meteoroloji bölge bölge uyardı! Kuvvetli geliyor

Son dakika haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu raporunu yayımladı. Rapora göre Türkiye genelinde hava parçalı ve çok bulutlu. Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yağış bekleniyor. Bu yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı bildirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ege kıyılarında, Batı Karadeniz’de rüzgar kuvvetli esiyor. Kuzey Ege’de zaman zaman fırtına şeklinde esecek. Diğer kıyılarımızda ise orta kuvvet ve altında rüzgar esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesi sağanak yağışlı. Sıcaklık İstanbul’da 14, Bursa’da 18 derece. Yağışların hafta sonu da devam etmesi bekleniyor.

Ege Bölgesinde hava çok bulutlu, kıyı kesimler sağanak yağış da görülüyor. Bu yağışlar cumartesi ve Pazar bölge genelinde görülecek.

Akdeniz’in doğu kesimlerinde sağanak yağışlar var. Bu yağışlara zaman zaman gök gürültüleri de eşlik edecek. Bölgenin kalanında gökyüzü çok bulutlu.

İç Anadolu’da da bulutlar yoğunlaşıyor. Bölgenin batı kesimlerinde yağış var. Sıcaklık Ankara ve Eskişehir’de 13, Kayseri’de 15 derece.

Karadeniz’in batı kesimleri yağmurlu. Orta ve Doğu kesimlerinde parçalı bulutlar görülüyor. Ancak Doğu Karadeniz’de yükseklerde karla karışık yağmur görülebilir.

Doğu Anadolu Bölgesi de yağışlı. Bölgenin kuzeyinde bu yağışlar kar karışık yağmur şeklinde kendini gösterecek. Sıcaklık Kars’ta 5, Malatya’da 14 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de sağanak yağışlar var. Sıcaklık Gaziantep’te 17, Diyarbakır’da 14 derece. Yağışların cumartesi günü yerini parçalı bulutlara bırakması bekleniyor.