hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: MİT'ten MOSSAD'a bir darbe daha!

  KAYNAKCnnturk.com

  Milli İstihbarat Teşkilatı ve İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği ortak operasyonla, edindikleri bilgileri İsrail istihbarat servisi MOSSAD’a satan 7 kişi gözaltına alındı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gözaltına alınan kişilerden birinin TV’lerde sabah programlarına katılan ve eski bir kamu personeli olan Hamza Turhan AYBERK olduğu tespit edildi.

  MİT, yaptığı çalışmalar kapsamında, özel dedektif AYBERK’in para karşılığı MOSSAD’a bilgi sızdırdığını belirledi. AYBERK’in, aldığı talimatlar üzerine Türkiye’deki Orta Doğulu şahıs ve şirketler hakkında bilgi derlediği tespit edildi.

  Eski bir kamu görevlisi olan ve özel dedektiflik yapan AYBERK’in, MOSSAD’a bilgi temin etmek için aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu şahıslardan ekip kurduğu belirlendi.

  MOSSAD TARAFINDAN BELGRAD’DA EĞİTİLDİ

  MOSSAD’ın Victoria kod adlı ajanı aracılığı ile özel dedektif Hamza Turhan AYBERK ile temasa geçtiği tespit edildi. AYBERK, İsrail Gizli Servisi tarafından önce basit işlerde kullanıldı.

  2019’da yılında Belgrad’da AYBERK’e yapılacak işlerle ilgili MOSSAD tarafından eğitim verildi. AYBERK, MOSSAD’ın yönlendirmesiyle gizli haberleşme uygulamaları kullandı. Resmi kayıtlara yansımaması için ödemeleri kripto para üzerinden aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TEHDİT VE TAKİP DE YAPTI

  Özel dedektif Hamza Turhan AYBERK, bilgi sızdırmanın yanı sıra tehdit ve takip faaliyetlerinde de bulundu.

  Hedefindeki kişilerin araçlarına takip cihazı yerleştirdiği ve konumlarını anlık olarak MOSSAD’a aktardı tespit edildi. Takip ettiği kişileri taciz ettiği, zaman zaman tehditlerde bulunduğu öğrenildi.

  İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA DETAYLARI DUYURDU

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, MOSSAD'a çalışan 7 şüphelinin yakalandığı KÖSTEBEK-2 operasyonunun detaylarını sosyal medya platformu X üzerinden paylaştı.

  Yerlikaya açıklamasında; 'Uluslararası Casusluk Faaliyetlerinin Tespit ve Deşifresine yönelik İstanbul’da eş zamanlı olarak İsrail İstihbarat unsurlarına karşı düzenlenen “KÖSTEBEK-2” operasyonunda 7 şüpheli yakalandı. Ülkemiz sınırları içinde yürütülmek istenen casusluk faaliyetlerine asla izin vermeyeceğiz. Tek tek yakalayıp adalete teslim edeceğiz.' dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow