hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Murat Kurum'dan 'deprem çalışması' mesajı: Tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız

  AK Parti'nin İstanbul büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Fatih Sultan Mehmet Han'ın kabrini ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Hedefinin İstanbul'un 39 ilçesinin tamamında tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışmak olduğunu dile getirdi. Metro inşa çalışmalarına da dikkat çeken Kurum, "İstanbullulara trafik için müjdelerimiz olacak" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kurum'un açıklamalarından satır başları şu şekilde;

  Bu mukaddes şehrin şehremini olmak için yola çıktık, Allah bizi İstanbullu hemşehrilerimize mahcup etmesin. Her sokağında tarih, kültür var. 5 bin yıllık bu medeniyete baktığınızda camileri ile medreseleri ile ecdadımızın bize bıraktığı mirasımız var. Medeniyetin başkenti diyoruz İstanbul'umuza, biz her seçim kampanyamıza Eyüp Sultan'dan başlarız ardından da Sultan Fatih, ardından da büyük bir motivasyonla çalışmaya başlarız. 

  Bir önemli ziyaretimiz de bu güzel şehre hizmet etmiş, herkesin duasını almış rahmetli Kadir abimizi ziyaret ettik. Dualarımızı ettik, buradan bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum yakınlarına.

  Sultan Fatih bu kutlu şehri fethederken sürekli yenilemek, 21 yaşında bu şehrin her sokağında her mahallesinde medeniyetin bize bıraktığı izleri biz de Sultan Fatih'ten aldığımız ilhamla geleceğe taşıyacağız. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sultan Fatih'in emanetine hep birlikte sahip çıkacağız. Daima yeniliğin arkasından koşacağız ve İstanbul'da her rengimizi kucaklayacağız.

  16 milyon İstanbullu kardeşimizle birlikte bu aziz şehri ihya etmek için gayret göstereceğiz.

  Deprem riski için tüm İstanbul'da 39 ilçede çalışmaları yapacağız, daha önce nerede bir deprem olsa nerede bir sel olsa yangın olsa biz tüm ekiplerimizle oradaydık, bunu şu an burada tüm İstanbul'da uygulayacak çalışmaları da yapacağız ve İstanbul'un deprem riskini bertaraf edeceğiz. 

  Yollarımızı dayanıklı ve güvenli hale getirmek istiyoruz. 5 bin yıllık bir tarihten bahsediyoruz, tarihe vefa geçmişe saygı anlayışı ile bu zamana kadar hizmetler yaptık.

  2 ÖNEMLİ BAŞLIK: ULAŞIM VE KENTSEL DÖNÜŞÜM

  2 önemli başlığımız olacak biri ulaşım ikincisi kentsel dönüşüm. İstanbul'u dünya standartlarında seviyeye getirecek adımları atacağız. Gençliğin mutlu olduğu bir İstanbul'u inşa edeceğiz. Gençlerimiz emin olun bizimle birlikte belediyemizi yönetecekler.

  Heyecanımız var, enerjimiz var, gençliğimiz var.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow