hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Numan Kurtulmuş: TBMM Başkanlığı adaylık sürecini başlattım

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Son dakika haberine göre; AK Partili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı başvurusu için dilekçesini verdi. Kurtulmuş TBMM'de açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, konuşmasında "AK Parti Meclis Grubu yöneticileri ve MHP grup yöneticileri şahsımı TBMM Başkanlığı için aday gösterdiler. Bugün şahsi dilekçemi vererek süreci başlatmış olduk. Bundan sonra söz Meclis'teki 600 milletvekilinindir." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Partili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı başvurusu için dilekçesini verdi. Kurtulmuş, "TBMM Başkanlığı adaylık sürecini başlattım." dedi.

  Kurtulmuş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

  AK Parti Meclis Grubu yöneticileri ve MHP grup yöneticileri şahsımı TBMM Başkanlığı için aday gösterdiler. Bugün şahsi dilekçemi vererek süreci başlatmış olduk. Bundan sonra söz Meclis'teki 600 milletvekilinindir. TBMM'yi önemli günler bekliyor. 28. dönemin tarihe öncelik edecek bir Meclis olacağına inanıyorum. Türkiye'nin hedeflerini gerçekleştirmek için yasama alanında önemli adımlar atacaktır. Meclis'teki bütün milletvekili arkadaşlarımız için hayırlara vesile olmasını bekliyorum. Gün içerisinde diğer siyasi partileri ziyaret edeceğiz. Bu bir nezaket ziyaretidir. Biz isteriz ki siyasi partiler olarak parlamentoda çok farklı düşüncelerimiz olabilir ama anlayış içerisinde bu mücadeleyi sürdürmeliyiz.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow