hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Olaylı derbide yeni gözaltılar

  Son dakika... Olaylı derbide yeni gözaltılar
  expand

  Fenerbahçe-Beşiktaş maçı sırasında yaşanan olaylara ilişkin yürütülen soruşturma derinleştirildi. Yaşanan olayların planlı olma ihtimali nedeniyle soruşturma genişletilirken, olaylara karıştığı tespit edilen 7 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in yaralandığı olaylara ilişkin yürütülen soruşturma genişletildi. Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturması bürosu tarafından yürütülen soruşturma, olayların planlı bir organizasyon dahilinde gerçekleşme ihtimali nedeniyle derinleştirildi. 

  Şenol Güneş'i evinde ziyaret ettiler

  Erdoğan'dan olaylı derbi açıklaması: Kumpas! 

  Müge Anlı'dan ilginç derbi yorumu

  Azmettirici ihtimali araştırılıyor

  Güneş'in yaralanmasından sonra olayların bir anda farklı tribünlerde de meydana gelmesinin nedenini araştıran savcılık, buna neden olan bir azmettiricinin olup olmadığının tespitine yönelik çalışma başlattı.  Bu doğrultuda maçın başından tatil edildiği dakikaya kadar tüm kamera kayıtlarının incelenmek suretiyle olayların planlı bir organizasyon sonucu oluşup oluşmadığının tespiti için çalışmalara başlandı. 

  8 kişi gözaltında 

  Yapılan çalışmalar sonucu ilk etapta olaylara karıştığı tespit edilen 7 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi. Şenol Güneş'in yaralanmasına neden olan S.D. ile birlikte derbide yaşanan olaylara ilişkin gözaltına alınan taraftar sayısı 8'e yükselmiş oldu. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Daha önce gözaltına alınan 32 taraftar isenöbetçi savcının talimatıyla serbest bırakılmıştı. 

  "Ona geleceğini tahmin etmedim" demişti

  Güneş'in yaralanmasıyla ilgili gözaltına alınan S.D. ilk ifadesinde ,"Elimdeki çakmağı attım, yaralamak istemedim. Kaleci bize küfür edince ortalık gerildi. Ben de elimdeki çakmağı attım, yaralamak istemedim. Ona geleceğini tahmin etmedim" demişti.

  S.D.'nin tehdit ve çeşitli suçlardan sabıkasının olduğu belirtildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow