hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Ömer Çelik'ten Akşener'e 'kurşun' tepkisi: Teröriste kullanmadıkları dili Erdoğan'a kullanıyorlar

  KAYNAK DHA

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in TBMM grup toplantısındaki konuşmasını eleştirerek, "O Meclis sizin kürsüde kurşun sergileyeceğiniz yer değildir. Burada cumhurbaşkanımıza saldırarak kendinize siyasi rant elde etmeye çalışırsanız buna karşı dururuz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Çelik, Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıyı kınayarak, "Haremi Şeref'in statüsü, hukuku hakkında son derece saygılı olunmalı. Müslümanlar kıble mescidine sığındı, aşırı şiddet uygulanarak tutuklandılar. Mescid-i Aksa ilk kıblemiz ve kırmızı çizgimizdir. İsrail'in bu tutumu bölgedeki tansiyonu yükselten tutumdur. Olumsuz sonuçlar doğurmasından kaygı duyuyoruz. Yapılan bu saldırıyı kınadığımızı, lanetlediğimizi ifade etmek isterim. Maalesef her ramazan ayında bu şiddet olayları ile baş başa kalıyoruz, bu şiddet gösterileri Müslümanların ibadetlerini engellemekten, Filistinlilere şiddet göstermeye kadar yoğun bir şekilde devam ediyor" dedi.

  'CUMHURBAŞKANIMIZ DİRAYETLE ÜLKEYİ YÖNETMEKTEDİR'

  Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in TBMM'de grup toplantısındaki konuşmasını eleştirerek, "Sayın Akşener'in kullandığı üslup, cumhurbaşkanımıza dönük ifadeleri ve kullandığı bazı tabirler, son yıllardaki en niteliksiz, en yakışıksız ifadelerin yer aldığı bir konuşma olmuştur. Sayın Kılıçdaroğlu da Sayın Akşener’i bu konuşması sebebiyle tebrik etmiş ve bu niteliksizliğe bir çifte destek durumu olmuş. Destek vurgusunun yapıldığı bölüm bir parti genel başkanı tarafından meclis kürsüsüne kurşunların dizildiği bir tablo. Sayın Akşener '21 yıldır ülkeyi yönetiyor, henüz bir devlet insanı olamadı.' diyor. Bunu söyleme yetkisi söz konusu değildir Sayın Akşener’in. Sayın Akşener'in devlet görevi yaptığı kısıtlı bir dönemde ortaya koyduğu en yüksek performans milletin değerlerinin üzerinden silindir gibi geçen 28 Şubat kararlarını uygulamaktır, bununla övünmektir. Cumhurbaşkanımız ise bütün dünyanın kabul ettiği şeklide Türkiye'yi dirayetle yönetmektedir." diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SON DAKİKA: Ömer Çelikten Akşenere kurşun tepkisi: Teröriste kullanmadıkları dili Erdoğana kullanıyorlar

  'CUMHURBAŞKANIMIZA HAKARETLER KULLANIYOR'

  Çelik, yakışıksız bir konuşmaya şahit olduklarını vurgulayarak, "Argo tabirlerle bağırıp, çağırarak, söylediklerini eğip bükerek, saldırgan bir üslup haline getirdiği, son yıllarda gördüğümüz en yakışıksız konuşmaya şahit olmak zorunda kaldık. Kendi ittifaklarını, kendi partilerini, kendi ortaya koydukları ilkelere uygun bir şekilde yönetemeyenlerin hiç kimseye devlet adamlığı dersi verme gibi bir had içerisine girmesi söz konusu olamaz. Bir kadın siyasetçiye sadece kadın olmasından dolayı hakaret söz konusu ise bunun karşısında önce biz dururuz. Bugünkü konuşmada herhangi bir kadın ya da erkek siyasetçinin, kimsenin ağza almaması gereken ifadelerle Cumhurbaşkanımıza hakaretler kullanıyor" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'AÇIĞI CUMHURBAŞKANIMIZA SALDIRARAK KAPATIYORLAR'

  Çelik, Akşener'in ittifak masasından kalkması ardından ciddi bir cari açık oluştuğunu belirterek, "Bir sürü laf söyledikleri kişilerle aynı masaya oturmak zorunda kaldılar. Bu açığı cumhurbaşkanımıza hakaret ederek kapatmaya çalışıyorlar. Milletin kazanımlarını heba etmek için ortaya konulan bir eylemdir. 6’lı Masa'nın milletin adına iş yapma yeteneği olmadığını ifade etmişti. 'Ne kumar masasında ne noter masasında olmayacağız' dedi. 'Ölüm ile sıtma arasında tercihe zorlandık' dedi. Ne değişti de o masaya tekrar oturdunuz? O masaya sizi döndüren, Kılıçdaroğlu'na oy isteten şey nedir? 'Ölüm ile sıtma arasında kaldık' diyorsunuz; hangisini tercih ettiniz? Burada ortaya çıkan dağınıklığı kapatmak için cumhurbaşkanımıza saldırarak bunu perdeleyeceklerini sanıyorlar. Kendi ittifakınızın trolleri günlerce partinize hakaret ettiler, bunun karşısında sustunuz" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'BU İTTİFAKIN ADI YASSIADA YAZILIMI OLMUŞTUR'

  Çelik, kumar masasının pazarlık masasına döndüğünü savunarak, "Bütün bunları kapatmak için cumhurbaşkanımıza saldırıyorsunuz. Bir kadın siyasetçinin kullanmaması gereken sözleri kullanarak, kurşun sergisi açarak ortaya koyduğu bu performans, üzerinde düşünülmesi gereken tablodur. O Meclis, sizin kürsüde kurşun sergileyeceğiniz yer değildir. Partinize yapılan saldırı ile ilgili olarak en güçlü şekilde bunu lanetlediğimizi söyledik. Emniyetin yaptığı açıklama ortada. İlla başka bir hikaye çıkarma peşindesiniz. Masada söylenen sözlere sessiz kalarak, partinize oy veren vatandaşlarımızı mağdur ettiğinizi örtbas etmeye çalışmanız sizi ilgilendirir. Burada cumhurbaşkanımıza saldırarak kendinize siyasi rant elde etmeye çalışırsanız buna karşı dururuz. Seccadeyi ayakkabı ile çiğnemek ile başlayan, Trabzon’da darağacı gösteren pankartı asan, kürsüye kurşun dizmeye kalkan Yassıada zihniyetinin boy göstermesinden başka bir şey değildir. Darağacı pankartı asarak, seccadeye basarak bir siyaset yürütülmek isteniyorsa biz bunlarla mücadele ederek gelmiş bir kadroyuz. Bu ittifakın yazılımı Yassıada olmuş. Türkiye'nin büyük bir demokrasi deneyimi olmuştur. ‘Biz mağdur ediliyoruz’ diyerek herkesi tehdit etmek, birbiri ile bağdaşmayacak sözlerle başkalarını suçlamak tutarlı değildir. Şu anda üslup konusunda en çok hassasiyet göstermesi gereken sizsiniz. Bir de çay tutturmuş gidiyor. Kendilerine reçeteyi yeniliyorum. Kendilerine rezenenin yanında Adana şalgamı öneriyorum" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ömer Çelik, Cumhur İttifakı'nın stratejileri açısından güçlü bir iş birliği olduğunu belirterek, "Cumhur İttifakı içindeki 4 parti kendi logo ve listeleri ile seçime gireceğini açıkladı. Şu ana kadar herhangi bir değişiklik yok. Ortak liste de ayrı liste de mümkündür. İttifak bir koalisyon değildir" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow