hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  PKK Çukurca'da güdümlü füzeyle saldırdı: 2 şehit, 4 yaralı

  PKK Çukurcada güdümlü füzeyle saldırdı: 2 şehit, 4 yaralı
  expand
  KAYNAKDHA

  PKK'lı teröristler Hakkari'nin Çukurca ilçesi Güven Dağı üs bölgesine 2 güdümlü füzeyle saldırdı. Kuzey Irak'ın Zap bölgesinden gerçekleştirilen saldırıda 1 asker ile 1 sivil işçi şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Saldırı, sabah saatlerinde Çukurca ilçesi Güven Dağı Üs bölgesine yapıldı. Kuzey Irak'ın Zap bölgesinden PKK'lı teröristlerin 2 adet güdümlü füze ile yaptığı saldırıda ilk anda Piyade Sözleşmeli Er Emre Güngör şehit oldu, 3 asker ile bir iş makinesi operatörü ise yaralandı.

  İş makinesi operatörü de şehit oldu

  Yaralılar tedavi altına alındı. Durumu ağır olan iş makinesi operatörü sivil işçi de ilerleyen saatlerde tedavi altına alındığı hastanede kurtarılamayarak şehit oldu. 

  Saldırının ardından bölgede operasyon başlatıldı.

  Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, Çukurca ilçesi Güven Dağı Üs Bölgesine Kuzey Irak Zap Bölgesi tarafından bölücü terör örgütü mensuplarınca 2 adet güdümlü füze ile saldırı yapıldığı belirtilerek, “Yapılan saldırı sonucu ağır yaralanan iş makinesi operatörü sivil işçi, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir" denildi.

  Şehitler için Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'nda tören düzenlenecek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Saldırıda şehit olan Kırıkkale nüfusuna kayıtlı Piyade Sözleşmeli Er Emre Güngör ve ismi açıklanmayan işçi için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda tören düzenleneceği belirtildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow