hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Sağlık Bakanı Koca karşıladı: Gazzeli hastalar Türkiye'de!

  Gazzeli 61 hasta ve 49 refakatçinin bulunduğu, El Ariş'ten havalanan MSB'ye ait uçak, Etimesgut Askeri Havalimani'na iniş yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca havalimanında açıklamalarda bulundu. Bakan Koca "Bir iki gün içinde yeni bir tahliye planlıyoruz." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yaralanan kanser hastası Filistinliler Türkiye'de tedavi ediliyor. 61 hasta ve beraberindeki 49 refakatçıyla El-Ariş Havalimanından kalkan uçak, Ankara Etimesgut Askeri Havalimanına indi. Hastaları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca karşıladı.

  Son dakika... Sağlık Bakanı Koca karşıladı: Gazzeli hastalar Türkiyede

  İsrail saldırıları nedeniyle Gazze Şeridi’nde kanser tedavisine devam edemeyen 61 hasta ve beraberindeki 49 refakatçıyla El-Ariş Havalimanından kalkan uçak, Ankara Etimesgut Askeri Havalimanına indi. 

  Son dakika... Sağlık Bakanı Koca karşıladı: Gazzeli hastalar Türkiyede

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "BİR İKİ GÜN İÇİNDE YENİ BİR TAHLİYE PLANLIYORUZ"

  Sağlık Bakanı Koca, İsrail’in saldırıları sonucu Gazze’den çıkarılarak Mısır’a sevk edilen hastaların Türkiye’ye tahliyesine ilişkin Etimesgut Havaalanı’nda açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Koca "İsrail ve Mısır Sağlık Bakanlarıyla görüştüm. Bir iki gün içinde yeni bir tahliye planlıyoruz Tedavileri Bilkent ve Etlik Şehir Hastanelerinde olacak. Cumhurbaşkanımız liderliğinde sağlık diplomasisi sürecek Gazze'den 88 hasta getirmiş olduk" dedi.

  Uçaktan inen hastaları ve refakatçileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca karşılayarak onları selamladı.

  Son dakika... Sağlık Bakanı Koca karşıladı: Gazzeli hastalar Türkiyede

  GEÇTİĞİMİZ HAFTA 27 HASTA GETİRİLMİŞTİ

  Gazze'den çıkarılan bazı kanser hastalarıyla refakatçilerini Türkiye'ye getiren uçaklar El Ariş Havalimanı'ndan 15 Kasım'da 22.00'de kalkmış ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın eşlik ettiği Gazzeli 27 hasta ve 13 refakatçi tedavi için Türkiye'ye getirilmişti. 

  Hastaların sağlık durumunu yolculuk boyunca Türkiye'den getirilen 9 kişilik uzman sağlık personeli takip edildi. Saat 00.21'de Esenboğa Havalimanı'na inen uçaklardaki hastalar, Etlik ve Bilkent Şehir Hastaneleri'nde tedavi altına alınacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "27 HASTANIN GETİRİLMESİYLE ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIK"

  Yardım uçağıyla birlikte Mısır'ın El-Ariş Havalimanı'ndan Türkiye'ye hareket eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Esenboğa Havalimanı'nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

  Koca, 14 Kasım'da Mısırlı mevkidaşı ile görüştüklerini ve Gazze'de bulunan kanser hastalarının Mısır'a geçmesi üzerinde mutabık kaldıklarını belirterek, "Günün erken saatlerinde Türkiye’den hareket ederek önce başkent Kahire’de değerli meslektaşım Sağlık Bakanı Gaffar ile ikili bir görüşme gerçekleştirdim ve Gazzeli hastaların tedavi gördüğü, birisi çocuk hastanesi olmak üzere iki farklı hastaneyi ziyaret ettik. Öğleden sonra ise Refah Sınır Kapısı'na yakın bölgede bulunan El Ariş kentindeki hastaneyi ziyaret ederek, Gazzeli kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. Uluslararası sağlık diplomasisi ve sahada yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda, 27 hasta ile 13 refakatçinin Cumhurbaşkanlığımıza ve Millî Savunma Bakanlığımıza ait uçaklarla Türkiye’ye getirilmesiyle önemli bir adım attığımıza inanıyoruz. Altını önemle çizmek istediğim bir konu şudur: Mısır’ın, gemiyle yardım göndermesine izin verdiği ve aynı zamanda Refah Sınır Kapısı üzerinden hasta transferine izin verdiği ilk ülke Türkiye’dir" ifadelerini kullandı.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow