\nŞULE YÜKSEL ŞENLER KİMDİR? \nŞule Yüksel Şenler, Kayseri'de 29 Mayıs 1938'de altı kardeşin üçüncüsü olarak dünyaya geldi. 1960'lı yıllarda gazete yazıları ve konferanslarıyla ün kazandı.\nAslen Kıbrıslı olan Şenler, küçük yaşta ailesiyle birlikte İstanbul'a göç etti. eğitimi ortaokul ikinci sınıfta bıraktı. 21 yaşında gazetecilik yapmaya başladı. 1960'lı ve 70'li yıllarda kaleme aldığı yazılar ve katıldığı konferanslarla adından söz ettirdi.\nBirçok gazetede köşe yazıları kaleme alan Şenler, Huzur Sokağı romanıyla en çok okunan yazarlar arasında yer aldı. Huzur Sokağı adlı romanı daha sonra aynı adla dizi olmuş ve yayınlandığı dönemde popüler olmuştu.\nŞule Yüksel Şenler'in kitapları ise şunlar;\nGençliğin Izdırabı - Hidayet - Bize Ne Oldu - İslam'da ve Günümüzde Kadın - Duyuşlar - Her Şey İslam için - Uygarlığın Gözyaşları - Huzur Sokağı - Kız ve Çiçek - Sağ El- Bir Bilinçli Öğretmen - Yılanla Tilki", "articleSection": "Türkiye", "image": { "@type": "ImageObject", "url": "https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/650x325/5d6661ddbf21441ce48c006e.jpg", "height": 1200, "width": 650 }, "datePublished": "2019-08-28T14:13:00+03:00", "dateModified": "2019-08-28T14:30:47+03:00", "genre": "news", "wordCount": 329, "inLanguage": "tr-TR", "keywords": "Şule Yüksel Şenler, haber, son dakika, kimdir", "author": { "@type": "Person", "name": "CNN TÜRK" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "CNN TÜRK", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://s.cnnturk.com//assets/dist/img/cnnturk-logo-red.png", "width": 111, "height": 60 } }, "description": "Gazeteci-yazar Şule Yüksel Şenler 81 yaşında vefat etti. Bir süredir tedavisi süren Şenler'in ölüm haberi usta gazetecinin yakınlarını yasa boğdu. İşte Şule Yüksel Şenler'in kariyeri ve yaşamına ilişkin bilgiler..." }

Son dakika... Şule Yüksel Şenler vefat etti

Son dakika... Şule Yüksel Şenler vefat etti

Gazeteci-yazar Şule Yüksel Şenler 81 yaşında vefat etti. Bir süredir tedavisi süren Şenler'in ölüm haberi usta gazetecinin yakınlarını yasa boğdu. İşte Şule Yüksel Şenler'in kariyeri ve yaşamına ilişkin bilgiler...

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre Şenler, yaklaşık 8 aydır tedavi gördüğü Bağcılar Medipol Mega Üniversite Hastanesinde bugün hayatını kaybetti. 

Şenler'in, cenaze törenine ilişkin bilginin daha sonra paylaşılacağı belirtildi. 

Usta kalem Şenler, başörtü konusunun eğitimli Müslüman kadının hayatına girmesine vesile olurken, gerek yazıları gerekse konferanslarıyla da 1960-70'li yıllara damgasını vurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şenler'in vefatına ilişkin Twitter hesabından bir taziye mesajı paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında "Başörtüsü mücadelesinin öncü isimlerinden, ömrünü gençliğin şuurlandırılmasına adayan değerli yazar Şule Yüksel Şenler Hanımefendi'nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="tr"><p lang="tr" dir="ltr">Başörtüsü mücadelesinin öncü isimlerinden, ömrünü gençliğin şuurlandırılmasına adayan değerli yazar Şule Yüksel Şenler Hanımefendi&#39;nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun. <a href="https://t.co/M7xkBVzBUa">pic.twitter.com/M7xkBVzBUa</a></p>&mdash; Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) <a href="https://twitter.com/RTErdogan/status/1166671320958078976?ref_src=twsrc%5Etfw">28 Ağustos 2019</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

ŞULE YÜKSEL ŞENLER KİMDİR?

Şule Yüksel Şenler, Kayseri'de 29 Mayıs 1938'de altı kardeşin üçüncüsü olarak dünyaya geldi. 1960'lı yıllarda gazete yazıları ve konferanslarıyla ün kazandı.

Aslen Kıbrıslı olan Şenler, küçük yaşta ailesiyle birlikte İstanbul'a göç etti. eğitimi ortaokul ikinci sınıfta bıraktı. 21 yaşında gazetecilik yapmaya başladı. 1960'lı ve 70'li yıllarda kaleme aldığı yazılar ve katıldığı konferanslarla adından söz ettirdi.

Birçok gazetede köşe yazıları kaleme alan Şenler, "Huzur Sokağı" romanıyla en çok okunan yazarlar arasında yer aldı. "Huzur Sokağı" adlı romanı daha sonra aynı adla dizi olmuş ve yayınlandığı dönemde popüler olmuştu.

Şule Yüksel Şenler'in kitapları ise şunlar;

Gençliğin Izdırabı - Hidayet - Bize Ne Oldu - İslam'da ve Günümüzde Kadın - Duyuşlar - Her Şey İslam için - Uygarlığın Gözyaşları - Huzur Sokağı - Kız ve Çiçek - Sağ El- Bir Bilinçli Öğretmen - Yılanla Tilki

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS