Son Dakika

Son dakika... İstanbul Havalimanı'nda 13.00'e kadar uçuşlar durduruldu

A A

24.01.2022 - 17:12 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: DHA

Son dakika haberine göre, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı'nın saat 13.00'e kadar uçuşlara kapatıldığını duyurdu.

Son dakika... İstanbul Havalimanı'nda 13.00'e kadar uçuşlar durduruldu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı'nın saat 13.00'e kadar uçuşlara kapatıldığını duyurdu. Keskin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürmesi nedeniyle İstanbul Havalimanı pistlerine uçak iniş kalkışı yapılmayacak olup, kapalılık durumu 25 Ocak saat 13,00'e kadar uzatılmıştır" ifadelerine yer verdi.

ATATÜRK HAVALİMANI UÇUŞLARA KAPATILDI

Kargo ve genel havacılık seferlerinin gerçekleştiği İstanbul Atatürk Havalimanı'nda, yoğun kar yağışı nedeniyle saat 04.00'a kadar uçuşlarının durdurulduğu açıklandı.

Konuyla ilgili olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM)resmi Twitter adresinden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartları nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı 05/23 pistinin saat 25 Ocak 04.00'a kadar kapalı olduğuna dair NOTAM yayımlanmıştır" denildi.