hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika! YDS soruları ve cevapları yayınlandı! YDS 2021 sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

  Son dakika YDS soruları ve cevapları yayınlandı YDS 2021 sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak
  expand

  2021 YDS soruları ve cevapları ile ilgili ÖSYM'den merakla beklenen açıklama geldi. Yabancı Dil Sınavı sonuçları için geri sayım sınavın sona ermesinin ardından başladı. Peki, YDS soruları ve cevap anahtarı nereden öğrenilir, YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavı pazar günü adayların katılımı ile gerçekleştirildi. 18 Nisan 2021 Pazar günü yapılan sınav öncesi bazı merkezlerde açık tutulacak nüfus müdürlükleri duyurulmuştu. İşte sınava ilişkin tüm detaylar ve adayların bilmesi gerekenler…

  YDS SINAV SÜRESİ NE KADARDI, SINAV SAAT KAÇTA BİTTİ?

  Geçtiğimiz dönemlerde başvuruları tamamlanan Yabancı Dil Sınavı için adaylara toplamda 180 dakika süre tanındı. Saat 10:15’te başlayan sınav 13:15’te sona erdi.

  YDS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI 

  Sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı. ÖSYM tamamlanan sınavın soruları aynı günün akşamında ya da ertesi gün yayınlıyor. 

  Sorular ve cevap anahtarının yüzde 10’u herkese açık olarak tamamı ise sadece sınava katılan adayların erişime açık olarak yayınlandı. Sorular ve cevapların tamamına ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan kişiler ulaşabilecek.

  ÖSYM'den yapılan açıklamada "18 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2021-YDS/1) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 19 Nisan 2021 tarihinde saat 12.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir." denildi.

  SORULARIN YÜZDE 10'U İÇİN TIKLAYINIZ...

  SORULARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

  YDS 2021 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  2021 Yabancı Dil Sınavı’nın sonuçları ise 11 Mayıs 2021 günü erişime açılacak. Sınav sonucu ÖSYM'nin sonuç sorgulama sayfası olan "sonuc.osym.gov.tr" adresinden ilan edilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow