Son dakika... Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'nda! Detayları Dicle Canova aktardı

Son dakika... Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'nda! Detayları Dicle Canova aktardı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Son dakika haberine göre, Yeniden Refah Partisi 4. parti olarak Cumhur İttifakı'na katıldı. Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldı. Parti temsilcileri, ittifak protokolünü teslim etmek üzere Yüksek Seçim Kurulu'na götürdü. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın 17:30'da açıklama yapacağını aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldı. Cumhur İttifakı İttifak Protokolünü teslim etmek üzere YSK'ya gidiyor. Yeniden Refah Partisi, AK Parti, MHP ve BBP'nin ardından 4 parti olarak Cumhur İttifakı'na katıldı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe, "14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlerde vatana ve milletin adil menfaatleri için Yeniden Refah Partisi olarak Cumhur İttifakı'na katıldık. Başkanımız saat 18.00'de geniş açıklama yapacaktır." ifadelerini kullandı.

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova canlı yayında şu bilgileri aktardı:

Yeniden Refah Partisi'nin şartı vardı. Bunu imza altına alalım öyle katılalım talebi vardı. Bu AK Parti tarafından reddedilmişti. Mustafa Destici'nin Erbakan'a protokol şartını kaldırması çağrısında bulunmuştu.

Anlaşma sağlandı ve YSK'ya Cumhur İttifakı'nın protokolü götürülüyor. Yeniden Refah Partisi de katılıyor.

Bizim kulis bilgilerine dayanarak açıkladığımız bilgi resmileşmiş oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Böylece Cumhur İttifakı AK Parti, MHP, BBP ve Yeniden Refah Partisi olarak 14 Mayıs seçimlerine girecek.

Gerek BBP'nin gerekse Yeniden Refah Partisi'nin AK Parti listelerinden seçime girebileceği konuşuluyor. Bu anlaşma nasıl nihayete erdi henüz bir açıklama yok.

Yeniden Refah Partisi 17:30'da açıklama yapacak. Kameraların karşısına Fatih Erbakan geçecek.

İttifak içerisinde listeler YSK'ya verilene kadar ortak adaylar da çıkarılabilir.

3 gün önce BBP Başkanı Destici araya girerek Fatih Erbakan'la telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Destici, Erbakan'a "Mutlaka Cumhur İttifakı'nda yer almanız gerekli" dediği biliniyor.

Dün de Destici, Bahçeli ve Erdoğan bir aradaydı. O arada 2 kez Erbakan'dan telefon geldi. Partilerin kurmayları devredeydi. Kurmaylar tarafından yapılan görüşmeler sonucunda Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı'na katılmış oldu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber