Son Dakika

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman? MEB 15 bin ek atama mülakat tarihleri

A A

26.10.2021 - 17:42 Son Güncelleme:

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklaması sonrası adaylar sözlü sınavlara hangi merkezlerde gireceklerini öğrendiler. MEB atama takviminde mülakat tarihleri ile ilgili detayları paylaşmıştı. Peki, 15 bin ek atama için sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman? MEB 15 bin ek atama mülakat tarihleri

MEB bünyesinde görev almak isteyen adayların merakla beklediği mülakat yerleri e devlet üzerinden açıklandı. Sözlü sınav merkezi ilanının ardından adaylar mülakatlar için geri sayıma başladı. Peki, sözlü sınavlar hangi tarihte yapılacak?

MÜLAKAT YERİ ÖĞRENME İÇİN TIKLAYINIZ...

EK ATAMA SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKATLARI NE ZAMAN?

Sözlü sınavlar ise 12-27 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacak. Sözlü sınav sonuçlarının da açıklanmasının ardından adayların tercihlerde kullanacakları esas puanları netleşmiş olacak. Daha sonra tercih yapmaya hak kazanan adaylar açık pozisyonlar için görev alacakları okul tercihi yapacaklar. Mülakatlar sonucunda oluşan puana göre öğretmenlerin tercihleri arasında atamaları yapılacak. Atama sonuçları 31 Ocak 2022 tarihinde ilan edilecek. Dolayısıyla şubat ayında öğretmenlerin yeni görev yerlerinde hizmete başlamaları bekleniyor.