Staj seferberliği nedir, nasıl başvuru yapılır? Başvurular başladı!

Staj seferberliği nedir, nasıl başvuru yapılır? Başvurular başladı!

Staj seferberliği nedir, nasıl başvuru yapılır? Başvurular başladı!

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi “senin için seferbiriz” sloganı ile staj seferberliği başlattı. 22 Şubat – 22 Mart tarihleri arasında alınacak başvurular ile birçok kişi staj yapabilecek. Peki, tam olarak staj seferberliği nedir, nasıl başvuru yapılır? İşte staj seferberliği başvuruları ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından başlatılan staj seferberliği “senin için seferbiziz” sloganı ile yola çıktı. Başvurularla ilgili detaylar da belli oldu. İşte seferberlik ile ilgili bilinmesi gerekenler…

STAJ SEFERBERLİĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Staj seferberliği için başvurular https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden alınacak. Başvuru yapmak isteyen kişiler 22 Şubat- 22 Mart tarihleri arasında başvurularını yapmak zorundalar.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

STAJ SEFERBERLİĞİ NEDİR?

Üniversite öğrencilerinin istihdamı için büyük önem arz eden stajın kapsamı, kamu ve özel sektörde yaygınlaştırılarak sadece teknik fakültelerde öğrenim gören veya bilinen üniversitelerde okuyan öğrencilere tanınan bir fırsat olmaktan çıkarılarak, tüm bölümleri ve üniversiteleri kapsayacak şekilde genişletildi.

"Staj Seferbirliği" kapsamına getirilen bir diğer yenilik ise bu yıl programa ön lisans öğrencilerinin de dahil edilmesi oldu. Böylece fırsat eşitliği çerçevesinde lisans öğrencileri kadar ön lisans öğrencilerinin de kariyer gelişimlerinin desteklenmesi hedeflendi.

"Senin için Seferbiriz" temasıyla yürütülen program kapsamında bu yıl 50 binin üzerinde gence staj imkanı sağlanması ve kariyer yolculuklarının desteklenmesi öngörüldü.

Bu arada, öğrencilerin yasal hakları Mesleki Eğitim Kanunu gereğince gözetilerek sigortaları üniversitelerince yapılacak, staj ücretleri ise ilgili kurumlar tarafından ödenecek. Tüm bu süreçler, sistem üzerinden takip edilecek.

Staj programına kayıt yaptırmak isteyen üniversite öğrencileri duyuruları Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve "Staj Seferbirliği" programı resmi Twitter, LinkedIn, Instagram ve Facebook hesapları (@tccbiko ve @stjseferbirligi) ve resmi websitesi "cbiko.gov.tr" adresinden takip edebilecek.