Suriye'deki 'PKK bölgesinde Ku Klux Klan bile eğitiliyor' iddiası

Suriye'deki 'PKK bölgesinde Ku Klux Klan bile eğitiliyor' iddiası

ABD'nin PKK'nın kontrolündeki bölgelerde bulunan ve sayıları 5 bini bulan yabancı teröristleri eğittiği ve silahlandırdığı öne sürüldü. Yeni Şafak gazetesinin iddiasına göre, başta PKK olmak üzere Türkiye'de faaliyet gösteren örgüt militanlarının yanı sıra, Ku Klux Klan’dan Pediga’ya kadar onlarca örgütün militanları PKK'nın kontrolündeki bölgede eğitiliyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre, ABD, terör örgütü PKK’ya silah ve lojistik desteğine bahane olarak kullandığı DEAŞ’ın bitmesine rağmen bölgeye yığınak yapmaya devam ediyor. Pentagon'un PKK eliyle işgal ettiği yerlere üsler kurmayı sürdürdüğü belirtilen haberde, Suriye’nin kuzeyinde, içinde 7 bin ABD askerini barındıran 13 ayrı üs bulunduğu ve buralardan terör örgütlerine her türlü desteğin sağlandığı öne sürüldü.


Beyaz Saray'dan PYD'ye silah yardımı açıklaması


Haberde yer alan iddialar şöyle:


Rimeylan ve Tabka bölgesindeki ana üslerin yanısıra Haseke-Halep hattında yoğunlaşan kamplardan, PKK işgalindeki 38 bin kilometrekarelik alanda faaliyet gösteren 15’ten fazla terör grubuna silah ve lojistik destek sağlanıyor.


Her türlü örgüt var


Terör vadisini yöneten Pentagon ve CIA, başta PKK/PYD olmak üzere DHKP-C, TİKKO, MLKP, TKP/ML, Devrimci Karargah, Acilciler örgütü ve TİKB olmak üzere birçok illegal yapının hamiliğini üstleniyor. Teröristler ABD’nin kurduğu kamplarda silah-bomba eğitimi alıyor.


Yeni Şafak'ın Ku Klux Klan iddiası


On binlerce teröriste ev sahipliği yapması açısından Lübnan’da 1980’lerin Beka Vadisi’ne benzetilen kuzey Suriye bölgesinde, Batı ülkelerince aktif desteklenen birçok örgüt kamp kurmuş durumda. Aralarında Ku Klux Klan’dan Pediga’ya, IRA’dan Naziler’e kadar birçok radikal yabancı örgüte bağlı militanlar bile bulunuyor. Sayıları 5 bini bulan "yabancı" teröristler, PKK bölgesinde faaliyet gösteren International Taburu’da eğitim görüyor. Silah verdiği teröristleri Türkiye’ye saldırmaları için yönlendiren ABD, bir yandan da Rakka’dan sağ kurtardığı DEAŞ’lıları aynı amaçlar için kullanıyor. Coğrafyanın istikrarsızlaştırılması için eğitilen teröristler, Suriye barışının önündeki en büyük tehdit durumunda.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS