Suriyeli göçmenler, Bodrum'da faciadan son anda kurtuldu

Suriyeli göçmenler, Bodrum'da faciadan son anda kurtuldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, deniz yoluyla yasa dışı olarak Yunanistan'a geçmeye çalışan 5'i çocuk 24 Suriyeli göçmen, bindikleri botun su alması sonucu Kara Ada'ya yüzerek kurtulabildi.

Bodrum'dan, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın İstanköy Adasına geçmeye çalıştıkları sırada içinde bulundukları botun su alması sonucu batan ve aralarında 5 çocuğun da bulunduğu Suriye uyruklu 24 göçmenler, son anda kurtuldu.


Yunanistan'ın İstanköy Adasına geçmek için Bodrum'un Yalıçiftlik sahilinden çıktığı tahmin edilen göçmenler, denize açıldıktan kısa süre sonra, Kara Ada'nın yaklaşık 1 mil açığında botlarının arıza yapması sonucu denizde mahsur kaldı. Kendi imkanlarıyla Kara Ada'ya yaklaşan göçmenler, su alması sonucu batan bottan denize atlayıp yüzerek adaya ulaşmayı başardı.


Aylan öldü, önlemler arttırıldı


Aylan, Galip ve Reyhan Kurdi Kobani'de toprağa verildi


Kara Ada'da mahsur kalan ve aralarında 2 aylık bebeğin de bulunduğu bu kişiler, Sahil Güvenlik ekipleri ile tur teknesinde bulunan vatandaşlarca farkedildi. Acılı baba Kurdi: ''Çocukları olmayan bir baba olarak...'' Kısa sürede bölgeye ulaşan Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekipleri, kurtarma botlarıyla adaya yaklaşarak mahsur kalan 24 kişiyi güvenli bir şekilde botlara aldı. Göçmenler, daha sonra kurtarma botları ve Sahil Güvenlik botlarıyla Bodrum Gümrük alanındaki Sahil Güvenlik Karakoluna getirildi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS