Sürpriz iddia: 3 belediye başkanının daha istifası istenecek

Sürpriz iddia: 3 belediye başkanının daha istifası istenecek

Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi doğrultusunda AK Partili belediyelerde yaşanan istifalar sonrası ikinci bir dalganın geleceği ve bunun CHP'li belediyeleri de kapsayacağı iddiasını köşesine taşıdı.

Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından sonra başlayan istifa dalgalarına ilişkin bir yazı kaleme aldı.


İkinci dalga geliyor


Işık, "Belediyeler operasyonunda ikinci dalga" başlıklı yazısında; istifaların ikinci dalga operasyonuyla devam edeceğini belirtti.


3 ilçe belediye başkanı istifa edebilir


İstifaların il belediye başkanlarıyla sınırlı kalmayacağını yazan Candaş Tolga Işık, "Ne kadar doğru ne kadar söylenti yakında göreceğiz ama Esenyurt, Bahçelievler ve Üsküdar belediye başkanlarının adı geçiyor." ifadelerini kullandı.


İYİ Parti vekilinden Süleyman Soylu'ya Edip Uğur sorusu


CHP'li belediyeler...


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun uyarılarına atıfta bulunan Işık, ikinci dalga operasyonlarının CHP'yi de kapsayabileceğini ifade etti.


"Başbakan liste verdi, gereği yapılmazsa..."


Konuyla ilgili "Bizzat Başbakan Yıldırım tarafından CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na bir liste verildiği ve CHP'li bazı belediyelerle ilgili benzer uyarının bizzat yapıldığı söyleniyor." ifadelerini kullanan Posta yazarı, "Şayet CHP yönetiminden bu belediye başkanlarıyla ilgili bir hamle gelmezse hükümet kanadının gerekli yasal adımları atacağı söyleniyor." dedi.


AK Parti'den Edip Uğur'un ağlamasına ilişkin açıklama


"Kılıçdaroğlu'na sordum"


Işık, yazısına "Dün bu iddiayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine sordum. "Öyle bir liste yok, doğru değil" dedi." diye devam etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS