Tarihi Uzunköprü'nün restorasyonu için yeniden ihale açılıyor

Tarihi Uzunköprü'nün restorasyonu için yeniden ihale açılıyor

Edirne'nin bir ilçesine adını veren Sultan II. Murat döneminde Mimar Muslihiddin tarafından yapılan tarihi Uzunköprü restore edilecek. Tarihi taş köprünün restorasyonu için daha önce Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından iptal edilen ihalesine bu yıl içinde yeniden çıkılacak.

Uzunköprü Belediye Başkanı Eniş İşbilen, Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından ihalesi iptal edilen tarihi taş köprünün bu yıl içerisinde tekrar restorasyon ihalesine çıkarılacağını söyledi.


Çatısında ağaçlar büyüyen kilisenin restorasyonuna bakanlık onay vermedi


Edirne İl Koordinasyon toplantısında konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Avukat Eniş İşbilen, tarihi Uzunköprü’nün restorasyon ihalesini gündeme taşıdı. Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından ihalesi iptal edilen köprünün bu yıl içerisinde tekrar restorasyon ihalesine çıkılacağı belirtildi.


Ayrıca Muradiye Camii’nin restorasyonu ile ilgili de konuşan İşbilen, Vakıflar Genel Müdürlüğü yetkililerine soru yönelterek, “2018’de Merkez Muradiye Camii’mizin restorasyon ihalesinin gerçekleşmesini bekliyoruz” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS