hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı (branş ve kontenjanlar)

  Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı (branş ve kontenjanlar)
  expand

  Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 7 bin 158 personel alımı yapılacağı açıklandı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın alımla ilgili açıklama yapmasının ardından başvuru tarihleri, şartları ve branş-kontenjan dağılımı gündeme geldi. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları neler? İşte, personel alımı kadro ve kontenjan dağılımı bilgileri.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan 7 bin 158 personel alımı ile ilgili başvuru detayları gündemde yer alıyor. KPSS 2024/4 tercih kılavuzu ile Tarım ve Orman Bakanlığı 7 bin 158 personel alımı tercih branş ve kadro dağılımı netlik kazandı. Merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere yapılacak alım için detaylar netleşti. ÖSYM 2024/4 KPSS tercih ekranı (https://ais.osym.gov.tr) üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

  TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

  Adaylar tercihlerini, 31 Ocak-7 Şubat 2024 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri, 31 Ocak 2024 tarihinde saat 10.30'da başladı ve 7 Şubat 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. 

  Tarım ve Orman Bakanlığının resmi internet sitesinde 7 bin 158 personel alımı için yapılan açıklamada söz konusu personel alımlarının ÖSYM üzerinden merkezi alım usulü ile KPSS puanı ve adayların tercihleri dikkate alınarak gerçekleştirileceği duyuruldu. Merkeze bağlı taşra teşkilatında istihdam edilecek 1500 tarım işçisi alımı ise İŞKUR üzerinden kuru usulü ile belirlenecek.

  PERSONEL ALIMI BRANŞ VE KONTENJAN DAĞILIMI

  1443 Destek personeli,

  1088 büro personeli,

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  982 Ziraat Mühendisi,

  652 Veteriner Hekim,

  487 Şoför,

  193 Gıda Mühendisi,

  155 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

  158 Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı,

  1500 Tarım işçisi

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow