hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tatilciler dönüş yolunda

  Tatilciler dönüş yolunda
  expand

  Kurban Bayramı tatilini Anadolu'nun çeşitli kentlerinde geçirmek amacıyla İstanbul dışına çıkanlar, geri dönmeye başladı.

  Kurban Bayram tatilinden dönen tatilciler, TEM otoyolu ve D-100 karayolunun Kocaeli geçişinde yoğunluğa neden oluyor.

  9 günlük bayram tatilini memleketleri ve tatil bölgelerinde geçiren tatilciler, bayramın son gününde İstanbul'a dönüş yolculuğuna başladı.

  TEM Otoyolu, D-100 ve D-130 karayolunun Gültepe rampası, Kandıra ve Hereke turnikeleri mevkisinde trafik zaman zaman durma noktasına geliyor.

  Trafik ekipleri, ulaşımın aksamaması için yoğun çaba harcıyor.

  Bolu Dağı

  Bayram tatilinin ardından İstanbul'a dönüş yapan vatandaşlar, otoyolun Bolu Dağı-Düzce kesiminde yoğunluğa neden oluyor. Trafik ekipleri, sürücüleri takip mesafesini korumaları ve hızdan kaçınmaları konusunda uyarıyor. Yoğunluğun ilerleyen saatlerde artması bekleniyor.

  Topçular İskelesi'nde araç yoğunluğu

  Vatandaşlar, Topçular-Eskihisar seferlerinin gerçekleştirildi Topçular İskelesi'nde araç yoğunluğu yaşattı. İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO) yetkililerinden edinilen bilgiye göre, bayram yoğunluğu nedeniyle 14 olan feribot sayısı 17'ye çıkartıldı.İskelenin 850 araçlık istif alanı da tamamen dolarken, gişe önünde kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Yoğunluğun pazar akşamına kadar devam etmesi bekleniyor.

  İDO Bandırma Terminali'nde yoğunluk

  Kurban Bayramı tatili dönüşlerinin başlaması, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Bandırma Terminali önünde araç ve yolcu kuyruğuna neden oldu. İDO Genel Müdürlüğü, talepleri
  karşılamak için bugün 12.30'dan 21.30'a kadar 6 ek sefer koydu. Bandırma Terminali yetkilileri, Kurban Bayramı'nın son gününde, 5 bin yolcu ve 800 aracın İstanbul'a taşınacağını bildirdi.

  Çanakkale ve Lapseki yoğun

  Dönüşe geçen vatandaşların araçları, Çanakkale iskelesinde de uzun kuyruk oluşturdu.

  Lapseki'deki araç kuyruğu, zaman zaman 2 kilometreye kadar ulaştı.

  Görevli ekipler, araç kuyruklarının aksamalara neden olmaması için çaba harcarken, kıtalar arası feribot seferleri saatsiz olarak gerçekleştirildi.

  Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkilileri, 13 gemi ve 1 deniz otobüsü ile seferlerin aralıksız olarak yapılmaya devam ettiğini, vatandaşların mağdur olmamaları için saatsiz sefer düzenlediklerini kaydetti.

  Yetkililer, Kurban Bayramı tatilinin son günü olan yarın ve pazar günü yoğunluk beklendiğini belirtti.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow