hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Tayyar ve Metiner haddi aşan açıklama yaptı"

  Tayyar ve Metiner haddi aşan açıklama yaptı
  expand

  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti milletvekilleri Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'in oylamadaki firelere ilişkin yaptığı açıklamaların haddi aşan açıklama olduğunu ve gurubu bağlamadığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mustafa Elitaş TBMM'de basın toplantısı düzenled, 7 Şubat ile başlayan, 17/25 Aralık, Gezi olayları, MİT TIR'larının alı konulması, Dışişleri Bakanlığı'nın dinlenmesiyle devam eden, 12 yıllık iktidarın ortadan kaldırılmasıyla ilgili girişimin son halkasının Meclis'te dün noktalandığını ifade etti.

  AK Parti Grubu'nun 302-303 milletvekili ile oylamaya katıldığını dile getiren Mustafa Elitaş, özgür iradeleriyle, hiçbir baskı altında kalmadan gizli oylama ile oy veren tüm milletvekillerine teşekkür etti.

  AK Partili 10 milletvekilinin mazeretleri sebebiyle Genel Kurul oylamasına katılmadığını dile getiren Elitaş, 8 milletvekilinin mazeretleri sebebiyle oylamaya gelemediğini kaydetti.

  AK Parti sırasında "Hoşgeldin Torinolu" yazısı

  Hiçbir AK Partili milletvekiline baskı ve telkinde bulunulmadığını, iradelerine ipotek konulmadığını anlatan Elitaş, kritik oylamaların hiçbirinde grup kararı almadıklarını söyledi.  

  CHP'ye suçlama

  Dünkü oylamada CHP'nin paralel yapıyla yaptığı ittifakın tescilinin örneğini gösterdiğini iddia eden Elitaş, MHP'nin de seçimlerde paralel yapıyı yanına almak için çalıştığını savundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP ve MHP'nin paralel yapıyı yanlarına almak için yarış içine girdiklerini ileri süren Elitaş, bunun en önemli göstergesini ortaya sergilediklerini kaydetti.

  Muammer Güler o deftere ne yazdı?

  Oylama sonucu 276'nın bulunamamasının komisyon raporunun benimsendiği anlamına geldiğini anlatan Elitaş, dün yapılan oylamanın önerge oylaması olduğunu vurguladı. Oylama sonucunun millete 'hayırlı olması' temennisinde bulundu.

  Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'e tepki

  AK Parti Milletvekilleri Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'in firelere ilişkin yaptığı açıklamalarının hatırlatılması üzerine Elitaş, yapılan bu iki açıklamanın haddi aşan bir açıklama olduğunu söyledi.

  AK Parti'den tarihi oylamaya ilk yorum!

  Milletvekillerine demokrasiye yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ettiğini belirten Elitaş, milletvekillerinin hangi yönde oy kullandıklarını araştırmanın ise millete haksızlık ve saygısızlık olacağını ifade etti. "İki arkadaş haddi aşan açıklama yapmıştır. Grubumuzu bağlamıyor." diye konuştu.

  Muhalefet partilerinin milletvekillerinin bir senetle kendilerini borçlandırmalarını da millete havale etti.

  Meclis'te dört eski bakan için Yüce Divan oturumu

  Firelere ilişkin bir soruya ise Elitaş, "Bunu fire diye söylemek saygısızlıktır. Bu sonuçtur, demokrasilerde bu sonuçları beklemek gerekir. Kimin ne verdiğini söylemek de mümkün değil." şeklinde konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hakan Şükür'e protesto

  Bağımsız İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'e yönelik AK Parti sıralarından açılan pankart konusundaki bir soruya da Elitaş, "Arkamda olmuş farkında değilim. İç tüzüğe göre pankart, yazı asmak doğru değildir. İç tüzüğe aykırı bir davranıştır. Nasıl muhalefet yazmışsa yanlışsa, bu da yanlış bir davranış olmuştur." dedi.

  Tıklanma rekoru kırıyorlar!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow