Son Dakika

TBMM 2022 bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, kaç gün sürecek?

A A

06.12.2021 - 13:15

TBMM 2022 yılı bütçe görüşmeleri bugün başladı. 12.00'de TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında toplanan Genel Kurul’un son görüşme tarihi merak ediliyor. Peki, TBMM bütçe görüşmeleri ne zaman bitiyor? İşte konuyla ilgili detaylı bilgiler..

TBMM 2022 bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, kaç gün sürecek?

Bugün itibarıyla başlayan bütçe 2022 görüşmelerinin ne zaman biteceği merak ediliyor. TBMM Genel Kurulu, bugün 12.00'de TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da hükümet adına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2022 yılı bütçesini sunacak. AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP grup temsilcileri birer saat, grubu bulunmayan siyasi parti temsilcilerine de 10'ar dakika söz verilecek. TBMM Genel Kurulu'nda, bütçe görüşmeleri devam ederken, yasa tekliflerinin ve diğer yasama faaliyetlerinin görüşülmesine ara verilecek. Siyasi parti grup toplantıları bu süre içinde yapılmayacak. Bütçe görüşmeleri devam ederken, Meclis'e ziyaretçi de alınmayacak.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ NE ZAMAN BİTECEK?

TBMM Genel Kurulu'nda, 2022 yılı bütçe görüşmeleri bugün başlıyor. Görüşmeler aralıksız 12 gün boyunca devam edecek. Bugün başlayan görüşmeler 17 Aralık Cuma günü tamamlanacak.

Genel Kurul'da salı günü TBMM ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, çarşamba günü Sanayi ve Teknoloji ile İçişleri Bakanlığı, perşembe günü Hazine ve Maliye ile Ticaret Bakanlığı, cuma günü Tarım ve Orman, Adalet ve Milli Savunma Bakanlığı, cumartesi günü Sağlık, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pazar günü ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçeleri görüşülecek.