hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TBMM Başkanı Kurtulmuş: Gazze’de acil ateşkesin sağlanması için uluslararası platformları sonuna kadar zorladık

  TBMM Başkanı Kurtulmuş: Gazze’de acil ateşkesin sağlanması için uluslararası platformları sonuna kadar zorladık
  expand
  KAYNAKİHA

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Gazze’de acil ateşkesin sağlanması, İsrail zulmünün durdurulması ve oradaki mazlum kardeşlerimize yardım elinin ulaştırılması için bütün uluslararası platformları sonuna kadar zorladık” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bağcılar Belediyesi Kadir Topbaş Halk Sarayı'nda '66. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Geleneksel İftarı düzenlendi. İftar programına TBMM Başkanı  Kurtulmuş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan ve Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir katıldı.

  Programda konuşan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Türkiye'nin imam hatip davasının ne kadar başarılı olduğunu uzun uzun anlatmaya gerek yok. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir imam hatip mezunudur. Ayrıca Türkiye’nin her yerinde hemen hemen her yerde hizmet için gayret sarf eden yüzlerce, binlerce imam hatip mezunu biliyoruz" dedi.

  "DÜNYADA ARTIK İSRAİL'İN YAPMIŞ OLDUĞU ZULME SESSİZ KALMAYAN MİLYONLARCA İNSAN VAR"

  İsrail'in Gazze'de bir katliam yaptığını belirten Kurtulmuş, "Bu katliam bütün insanlık için yüz karası olmaya devam ediyor. Dünyada artık İsrail’in yapmış olduğu bu zulümlere seyirci kalmayan milyonlarca insan var. Dünyanın birçok yerinde adalet, hakkaniyet adına sokağa çıkıyorlar, ayağa kalkıyorlar ve bu zulmün durdurulmasını talep ediyorlar. Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Türkiye Devleti olarak ilk andan itibariyle milletimizin hemen hemen tamamının ortak duygusunun tercümanı olarak Gazze’de acil ateşkesin sağlanması, İsrail zulmünün durdurulması ve oradaki mazlum kardeşlerimize yardım elinin ulaştırılması için bütün uluslararası platformları sonuna kadar zorladık” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow