hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Teknoloji Bakanından "kriptolu dinleme" açıklaması

  Teknoloji Bakanından kriptolu dinleme açıklaması
  expand

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, kriptolu telefonların dinlenmesine ilişkin, "Türkiye'de hiçbir iç yapının bu kadar geniş bir dinlemeyi dışarıdan destek almadan gerçekleştirebileceğini düşünmüyorum" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Anadolu Ajansı Editör Masasına konuk olan Bakan Işık, kriptolu telefonların dinlendiğinin net olduğunu söyledi. Işık, kriptolu telefonlarda dışarıdan sisteme girmenin, içeriden yardım alınmadan mümkün olmadığını belirterek, "Fakat hırsız evdeyse ne yapacaksınız? Kriptolu telefonların dinlendiği net. Bizim ortaya çıkarmaya çalıştığımız bunu kim dinlemiş, nasıl dinlemiş" dedi.

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, kriptolu telefonlara ilişkin tüm sistemi gözden geçirmek zorunda olduklarını belirterek, "Şu anda TÜBİTAK içerisinde iki aşamalı bir soruşturma yürütüyoruz. Yaptığımız inceleme ve soruşturmaların sonucunda gerekli görürsek adli soruşturmaya başvurabiliriz" dedi.

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün DDK'ya verdiği talimat tüm sisteme yönelik. Bundan büyük memnuniyet duyuyorum. Çünkü Türkiye artık bu yükten kurtulmalı" şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow