hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TEM'de zincirleme trafik kazası!

  TEMde zincirleme trafik kazası
  expand

  TEM Kurtköy mevkiinde meydana gelen zincirleme trafik kazası nedeniyle otoyol Edirne istikametine yaklaşık 1 saat trafiğe kapatıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Edinilen bilgiye göre, Ferit Devrek 15 NP 373 plakalı TIR'ıyla TEM Otoyolu'nda orta şeritten Edirne yönüne doğru seyir halindeydi.

  Devrek, Kurtköy mevkiine geldiğinde sağ taraftan 34 RGC 03 plakalı kamyonun yaklaştığını fark etti.

  Kamyondan kurtulmak için TIR'ı sol şeride yönelen Devrek, bu sırada sol şeritten gelen 63 VS 828 plakalı otomobili fark etmedi.

  Bunun üzerine otomobil, kendisine çarpan TIR ile çelik bariyerler arasında sıkıştı. İnşaat malzemesi yüklü kamyon ise TIR'ın önünden geçerek çelik bariyerlere çarpıp devrildi.

  Kazada kamyon sürücüsü Hasan Yeniçeri olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkarıldı. Yeniçeri'ye ilk müdahaleyi itfaiye ekipleri yaptı.Yaralı kamyon sürücüsü ambulansla  Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

  TEM 1 saat trafiğe kapandı

  Kazada devrilen kamyon için büyük çekici araçları çağrıldı.İş makinesi de yola saçılan malzemeleri kaldırarak yolu temizledi. Devrilen kamyon ise çekici yardımıyla yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonucunda kaldırıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kaza nedeniyle TEM otoyolu Edirne istikametine uzun araç kuyruğu  oluştu. Kaza nedeniyle bazı sürücülerin araçlarından inerek kurtarma çalışamalarını izlediği görüldü. Kazaya karışan araçların kaldırılmasından sonra trafik normale döndü.

  Hurdaya dönen otomobilden yara almadan çıktılar

  Kazada  Mehmet Yıldız ile eşi Seçil Yıldız, kamyon ile bariyer arasında kalan ve hurdaya dönen otomobillerinden yara almadan çıktı.

  Seçil Yıldız yaşanan kazanın şokunu uzun süre üzerinde atamadı. Mehmet Yıldız "Edirne'ye gidiyorduk, bir anda TIR ile bariyer arasında kaldık. Allahâ şükür bizde birşey. Korktuk ama" diye konuştu.

  Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

  AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan...

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow