Temel Kotil kimdir? Yoğun bakıma alınan Temel Kotil'in sağlık durumu nasıl?

Temel Kotil kimdir? Yoğun bakıma alınan Temel Kotil'in sağlık durumu nasıl?

Temel Kotil kimdir Yoğun bakıma alınan Temel Kotilin sağlık durumu nasıl
expand

THY eski Genel Müdürü olan Temel Kotil koronavirüs tedavisine devam ediyor. Virüse yakalandıktan sonra durumu ağırlaşan Temel Kotil’in sağlık durumu yakınları tarafından merak konusu oldu. Peki, covid-19 tedavisi süren Temel Kotil’in son durumu nasıl ve TUSAS Genel Müdürü Kotil kimdir?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Temel Kotil koronavirüs nedeniyle bir süredir tedavi görüyor. Solunum yollarında oluşan problem sonrasında Temel Kotil’in sağlık durumu ile ilgili ilk bilgi geldi.

TEMEL KOTİL SON DURUMU NASIL?

TUSAŞ Genel Müdürü ve THY eski Genel Müdürü Temel Kotil geçtiğimiz günlerde sosyal medyada hesabı üzerinden koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Kotil, bugün solunum yollarındaki sıkıntılardan dolayı yoğun bakıma alındı. Kotil’in herhangi bilinen kronik rahatsızlığı bulunmuyordu.


TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil yoğun bakıma alındı | Video

TEMEL KOTİL KİMDİR?

Kotil, 1959 yılında Rize'de Gündoğdu beldesinin Araklı mahallesinde dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Kotil, 1991-93 yılları arasında İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesinde Havacılık ve İleri Kompozit Laboratuvarlarının kuruculuğu ve yöneticiliğini yapmıştır. İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesinde Yardımcı Doçent ve Doçent olarak hizmet veren Kotil, aynı fakültede Bölüm Başkan Yardımcılığı ve 1993–94 yıllarında da Fakülte Dekan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanı olarak görev yaptıktan sonra, 2001 yılında ABD'de Illinois Üniversitesinde misafir profesör olarak hizmet vermiş ve daha sonra New York'ta Advanced Innovative Technologies Inc.’de Araştırma ve Mühendislik Bölümü Başkanlığını yürütmüştür.

İstanbul Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nde dersler vermektedir. Evli ve dört çocuk babası olan Kotil’in birçok araştırması ve bilimsel yayını vardır.

THY eski Genel Müdürü olan Kotil şuanda TUSAŞ Genel Müdürü olarak görevine devam ediyor.

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow