hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tetkik randevusunda onay dönemi başladı

  KAYNAKCNN TÜRK

  Hastanelerde başlayan onaylı randevu sisteminde kapsam genişledi. Artık sadece muayene için değil, tetkik ve ameliyatlar için de hastanın onay vermesi gerekecek. Yeni sistem bugün itibariyle devreye girdi. Peki, tetkiklerde onaylı randevu dönemi nasıl işleyecek? Yanıtı haberimizde...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  RANDEVU 2 GÜN ÖNCE SAAT 20:00'YE KADAR ONAYLANACAK

  Hastanede muayenelerinde başlayan onaylı randevu sistemi, artık tetkiklerde de geçerli olacak. Tetkik randevusu verilenlerin bu randevuya onay vermek zorunda olacağı yeni sistem başladı. Peki, tetkiklerde onaylı randevu sistemi nasıl uygulanacak? Hekim uygun görürse muayene olan hastaya tetkik ya da görüntüleme randevusu verecek. Hastanın randevudan 2 gün önce saat 20:00'ye kadar hastaların randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini bildirmesi gerekecek. Onay, "www.mhrs.gov.tr" internet sitesi, mobil uygulama, onay linki içeren SMS ve "ALO 182 Çağrı Merkezi" olmak üzere tüm kanallar üzerinden verilebilecek.

  Tetkik randevusunda onay dönemi başladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MR, TOMOGRAFİ, KOLONOSKOPİ, GASTROSKOPİ DE KAPSAMDA

  MR, tomografi, gastroskopi, kolonoskopi, hatta ameliyatlar dahil olmak üzere hastanelerin randevu verdiği bütün tetkiklerde bu onaylı sistem devreye girmiş olacak. Son onay saatine kadar randevusunu onaylamayanların randevusu iptal edilecek. Randevusunu onayladığı halde gitmeyen kişiler, aynı işlem için ancak 15 gün sonra yeni bir randevu alabilecek. 65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları onay işleminden muaf tutulacak. Bu hastalar hastanelerden her zaman randevu verilebilecek.

  YAPILAN TETKİKLER TÜM HASTANELERDEN GÖRÜNTÜLENECEK

  Hastanın bir hastanede yaptırdığı tetkik amaçlı görüntüleme işlemi diğer hastanelerde görüntülenebilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow