hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  THY, Amerikalı kadınlara Türkiye'de Türkçe öğretecek

  THY, Amerikalı kadınlara Türkiyede Türkçe öğretecek
  expand
  KAYNAK DHA

  Geliştirdiği yeni projeler ve tanıtım programlarıyla Türkiye'yi ziyaret eden turist sayısının artmasına önemli oranda katkıda bulunan Türk Hava Yolları (THY), ABD'li kadınlara yönelik 'Türkçeyi İstanbul'da Öğren, Dizileri Daha Rahat Seyret' isimli projeyi hayata geçiriyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh ile bugün Yeşilköy'deki THY Genel Müdürlüğü'nde bir araya geldi. Bolat, görüşmenin detaylarını sosyal iş ağı ve paylaşım platformu 'Linkedin' hesabından yaptığı paylaşımla, 'Türkçeyi İstanbul'da Öğren, Dizileri Daha Rahat Seyret' adlı projeyi ilk kez açıkladı.

  "TÜRKÇEYE OLAN İLGİNİN ARTACAĞINA İNANIYORUZ"

  Türkiye ve ABD arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilere olan katkılarının önümüzdeki yıllarda artırmayı planladıklarını ifade eden Bolat "ABD'den 2 milyon turist getirme projemiz kapsamında, ilk defa ilan edeceğimiz 'Türkçeyi İstanbul'da Öğren-Dizileri Daha Rahat Seyret' paket programından bahsettik. Konaklama dahil 4 haftalık cazip fiyatlarla oluşturulmuş bir öğrenim paketini Amerikalı ev hanımlarına sunacağız. Paket kapsamına alacağımız oteller ile anlaşmaları tamamlamak üzereyiz. Geçtiğimiz kasım ayında Miami'de düzenlediğimiz etkinliğimizde Türk dizilerine olan ilgiye paralel, Türkçemize olan ilginin de bu paket fırsatları ile daha da artacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.             

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD'DEN İKİ MİLYON TURİST HEDEFİ

  Türkiye'nin hizmet ihracatı şampiyonu olan THY, geliştirdiği yeni projeler ve tanıtım programlarıyla hem diğer hizmet ihracatı sektörlerine hem de Türkiye'yi ziyaret eden turist sayısına önemli bir katkıda bulunmayı hedefliyor. ABD'den 2 milyon turisti Türkiye'ye getirme hedefleri kapsamında bu ülkedeki tanıtım programlarını sürdürecek olan THY'nin Türk dizilerine ilgi duyan Amerikalı kadınlar için planlanan projenin detaylarını önümüzdeki günlerde paylaşması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow