hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  THY iptal edilen uçak seferleri 2023: Bugün uçak seferleri iptal mi? İstanbul Havalimanı 7 Şubat iptal edilen uçuşlar!

  THY iptal edilen uçak seferleri 2023: Bugün uçak seferleri iptal mi İstanbul Havalimanı 7 Şubat iptal edilen uçuşlar
  expand

  İstanbul da içinde olmak üzere birçok ilde etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle uçak seferlerinin iptal edilip edilmeyeceği merak ediliyordu. Konuyla ilgili olarak THY’den beklenen açıklama geldi. Peki, İstanbul’da uçak seferleri iptal mi? İşte 7 Şubat 2023 tarihlerinde THY iptal edilen uçak seferleri listesi...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kar yağışı açıklamalarından sonra iptal edilen uçuş seferleri THY’nin açıklamaları ile belli oldu. Türk Hava Yolları (THY), 5 Şubat Pazar günü İstanbul'da beklenen olumsuz hava koşulları dolayısıyla İstanbul kalkışlı ve varışlı seyahati bulunan yolcuları uyardı. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem alan THY iptal edilen uçuşları internet sayfalarında açıkladı. Uçuşlarla ilgili güncel bilgiler uçuş sorgulama ekranından öğrenilebilecek.

  THY HANGİ UÇAK SEFERLERİNİ İPTAL ETTİ?

  THY, İstanbul Havalimanı'nda olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 Şubat'ta 238 sefer iptal edilmişti. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan gelen yeni bilgilere göre, uçak seferlerinin %25 oranlarında uçuş azaltması yapılacağı bildirildi. Konuyla ilgili THY'den gelen açıklamada da deprem bölgesine ulaşmak isteyen vatandaşlar için Adana, Elazığ ve Diyarbakır uçuşlarının kesintisiz devam ettiği bildirildi. 

  Deprem bölgesine ulaşmak isteyen vatandaşlar için THY'nin Adana, Elazığ ve Diyarbakır seferlerinin ise kesintisiz devam ettiğini bildiren Üstün, şu bilgileri paylaştı:

  "Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem sonrası devletimizin tüm birimleriyle, milletimiz için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın bölgeye ulaşımını sağlamak üzere Adana, Elazığ ve Diyarbakır havalimanlarında operasyonlarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya ve Adıyaman havalimanlarını sadece insani yardım ve arama kurtarma ekiplerinin bölgelere kolay ulaşımı için değerlendiriyoruz. Hatay Havalimanı ise tüm uçuşlara kapatılmıştır."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  THY İSTANBUL HAVALİMANI MERKEZLİ İPTAL EDİLEN UÇUŞLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

  SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI İPTAL EDİLEN UÇUŞ BİLGİLERİ

  ANADOLU JET İPTAL UÇAK SEFERLERİ

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow