hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TİB ve TÜBİTAK'tan kriptolu telefonların dinlenmesi davası başlıyor

  TİB ve TÜBİTAKtan kriptolu telefonların dinlenmesi davası başlıyor
  expand

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bazı bakanların kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik açılan davanın görüşülmesine Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yarın başlanacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TİB ve TÜBİTAK görevlisi 28 kişi hakkında açılan davanın iddianamesini hazırladı. İddianamede şikayetçiler; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin olarak gösterildi.

  Bakan Işık'tan TÜBİTAK tutuklamalarıyla ilgili açıklama

  Ayrıca Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve çok sayıda bakan ile Anayasa Mahkemesi'nin eski Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan gibi isimler de iddianamede mağdur olarak yer alıyor.

  ''Türkiye'de halen herkes dinleniyor''

  Eski TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ve eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın da içinde yer aldığı şüpheliler; "silahlı terör örgütüne üye olmak, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek" ile suçlanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow