hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TOKİ başvuru şartları neler? TOKİ sosyal konut projesi ne zaman? İstanbul, Ankara, İzmir...

  TOKİ başvuru şartları neler TOKİ sosyal konut projesi ne zaman İstanbul, Ankara, İzmir...
  expand

  TOKİ sosyal konut projesi ile ilgili ilk müjdeyi geçtiğimiz günlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum vermişti. 81 ilde 150 bin konut dar gelirli kişilerle buluşacak. Peki, TOKİ 2022 başvuru şartları neler olacak? İstanbul, Ankara, İzmir TOKİ sosyal konut başvuruları ne zaman?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli kişiler için sevindiren haber geçtiğimiz günlerde gelmişti. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi 81 ilin tamamında olacak.

  İSTANBUL, ANKARA, İZMİR TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ NE ZAMAN?

  81 ilde 150 bin sosyal konut yapılacak. Hazine arazileri vatandaşa açılacak. Ev ve arsalar 15 yıla varan vadelerle satılacak.

  Ankara Çankaya İleri Mahallesi'nde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreninde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilde başlatacaklarını belirtti.

  Bakan Kurum, "İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibarıyla, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız" dedi.

  Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalarda olacak.

  TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?

  Konutların satışında vatandaşa 15 yıla kadar varan vade seçeneği sunulacak. Ev sahibi olmayan dar gelirliler için konutların yüzde 10 peşinatla satılması bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde TOKİ eliyle yapılacak konutlardan yararlanmak isteyen vatandaşların hane halkı geliri net 10 bin TL'den fazla olmayacağı belirtiliyor.

  Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimler, engelliler ve emeklilere sosyal konutlarda belirli kontenjan da ayrılacak.

  Ancak yine de net başvuru şartları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklama ile ortaya çıkacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow