hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Haberler... TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları neler? TOKİ yüzde 25 indirim başvurusu nasıl yapılır?

  Haberler... TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları neler TOKİ yüzde 25 indirim başvurusu nasıl yapılır
  expand

  TOKİ ödemeleri bulunan kişiler için sevindiren haber geldi. Peşin ödemelerde 25 indirimin sağlanacağı kampanya için başvurular alınmaya başlandı. Peki, TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları neler? 2023 TOKİ yüzde 25 indirim kampanyası başvurusu nasıl yapılır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TOKİ’den konut ve iş yeri alan kişilerin ödemelerinde önemli bir avantaj elde edecekleri indirim kampanyası için başvurular alınmaya başlandı. İlgili şartları yerine getiren kişiler yüzde 25 indirimden faydalanabilecekler. Peki, kampanyaya başvurular nasıl yapılacak, yararlanmak isteyen kişilerde aranan şartlar neler olacak?

  TOKİ YÜZDE 25 İNDİRİM KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

  Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

  Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

   TOKİ YÜZDE 25 İNDİRİM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, yüzde 25 indirim kampanyası bugün başlayıp, 19 Ekim'de sona erecek. Borcunu peşin ödeyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim yapılacak.

   Konut ve iş yeri alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini 21 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri bankadan öğrenebilecekler.. Kampanyaya dahil olan konut ve iş yeri alıcıları, borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak isterse de Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow