hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TOKİ para iadesi nasıl yapılır? TOKİ yatırılan parayı geri alma! TOKİ parası nasl geri alınır?

  TOKİ para iadesi nasıl yapılır TOKİ yatırılan parayı geri alma TOKİ parası nasl geri alınır
  expand

  TOKİ Tuzla, Silivri, Çatalca, Başakşehir, Arnavutköy ve Esenler kura çekilişlerinde yavaş yavaş sona gelindi. TOKİ kura sonuçlarını sorgulamak isteyenler aynı zamanda para iadesi hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. 2+1 ve 3+1 toplamda 20 bin 920 konutun hak sahiplerinin belirlendiği, 16 Mart'ta başlayan TOKİ Tuzla kura çekilişleri 29 Mart 2023 tarihinde sona erdi. Çatalca ve Silivri Kura çekilişleri bugün başladı. 1-19 Nisan 2023 tarihlerinde de Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler için çekilişler gerçekleşecek. Peki ama kura sonrasında para iadesi nasıl geri alınır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TOKİ para iadesi konusu en çok aratılan konular arasında yer alıyor. Tarihin en büyük sosyal konut hamlesi arasında yer alan  İlk Evim İlk İş Yerim İlk Evim Arsa projesi kapsamında çekilişlerde sona geliniyor. Peki ama hak sahibi olamayanlar paralarını nasıl geri alacak? 

  TOKİ başvuru parası nasıl iade yapılır ?

  Halkbankası'nın internet sitesi üzerinden para iadesi yaptığı da biliniyor.

  Halkbank'ın ilgili linkine tıklayınız. TC Kimlik Numarası ile giriş yapınız. Cep telefonu numaranızı da girmeniz gerekiyor.

  HALKBANKIN ÖNEMLİ HATIRLATMASI
  Başvuru sırasında verdiğiniz TCKN ve Telefon Numaranızı giriniz.
  Vereceğiniz IBAN başvuru sahibine ait olmalıdır.

  Ayrıca Kurada hak sahibi olamayanlar, TOKİ başvuru ücreti iadelerini başvuru yapılan bankanın yetkili şubeleri ve ATM'lerinden geri alabilecekler.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow