Travesti cinayetinde üç sanığa da beraat

Travesti cinayetinde üç sanığa da beraat

Travesti cinayetinde üç sanığa da beraat

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde 2011 yılı mart ayında başı kesilerek boş bir araziye atılan"'Ece" lakaplı travesti Şerif Remzi Pulat'ı öldürdükleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 3 sanık, delil yetersizliğinden beraat etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

21 Mart 2011'de Aliağa-Yeni Foça Karayolu üzerindeki demir çelik fabrikaları bölgesinde telefon hatlarını yer altına almak için çalışma yapan işçiler, boş arazide bir ceset buldu.

Jandarmanın araştırmasında, başı ve bacakları gövdesinden ayrılmış el tırnaklarında de oje bulunan cesedin, 30 yaşındaki "Ece" lakaplı travesti Şerif Remzi Pulat'a ait olduğunu belirlendi.

Alsancak'ta üç arkadaşıyla oturan ve olaydan 25 gün önce gelen bir telefonla evden çıktıktan sonra başı kesilmiş olarak cesedi bulunan travesti Şerif Remzi Pulat'a İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside, boğazının bıçakla kesildiği belirlendi.

Pulat'ın cenazesi baba Hasan, kardeşleri Gökhan ve Zuhal Pulat tarafından alınarak Bornova Hacılarkırı Mezarlığın'da toprağa verildi.

Bugüne kadar Pulat'ın kesilen başına ise bir türlü ulaşılamadı.

Olayı soruşturan jandarma 15 süphelinin ifadesini aldı.

Zanlılardan C.A. ve Ö.T., tutuklanırken V.D., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Üç sanık hakkında İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Dava aşamasında iki sanık da 14 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.

2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan son duruşmaya, başka suçtan hükümlü olan sanık C.A., tutuksuz sanıklar Ö.T. ve V.D., ile avukatları Mahmut Seçgin ile ölenin annesi Keziban Özdemir ile babası Hasan Pulat katıldı. Sanıklar suçlamaları kabul etmedi.

Ölenin babası Hasan Pulat ise "Oğlumu vahşice öldürenler insan değil. Bir cana nasıl kıydılar? Bu cinayeti işleyen insan olamaz" diye konuştu.

Baba Pulat, sanıkların cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti üç sanığın da, Şerif Remzi Pulat'ı öldürdüklerine dair kesin ve inandırıcı delil olmadığından beraatlerine karar verdi. Pulat'ın yakınları kararı temyiz edeceklerini belirtti.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber