Tren kazasında küçük Arda hayatını kaybetti

Tren kazasında küçük Arda hayatını kaybetti

Tren kazasında küçük Arda hayatını kaybetti

Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi yakınlarında meydana gelen kazada, yolcu treninin 6 vagonu devrildi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, kazada 24 kişi hayatını kaybetti, 338 kişi de yaralandı. Facianın ardından sosyal medyadan Simge Akdağ isimli kullanıcı kuzeninin bulunması için çağrı yaptı. Acı haber gece yarısı geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tren kazasının ardından Simge Akdağ isimli Twitter kullanıcısı, kaza yapan trende olduğunu söylediği kuzenine ve kuzeninin babasına ulaşamadığını belirterek yardım çağrısında bulunan bir paylaşım yaptı.

Oğuz Arda Sel ve babası Hakan Sel'in akrabaları Facebook'tan da yardım çağrısında bulundu;

'Bugün yaşanan tren kazasında trende bulunan Hakan Sel ve güzel evladımız Oğuz Arda Sel'den haber alamıyoruz. Ailemiz ve akrabalarımız kaza çevresindeki hastanelere baktılar. Annesi ve dedesi olay yerinde. Lütfen gören bilen insanlık namına bize ulaşsın. Küçük Arda'nın kimliği üzerinde olmadığı için işimiz zor. Lütfen tanıdığı olanlar ilgilensin."

Bakanlar Arslan ve Demircan yaralıları ziyaret etti

 

Fakat acı haber geldi, Arda Sel tren kazasında hayatını kaybetti.

Kız kardeşlere ulaşılamıyor

Başka bir sosyal medya kullanıcısı trende olan ve ulaşılamayan iki kız kardeş için yardım çağrısında bulundu. Kayboldukları düşünülen kardeşlerle ilgili paylaşım şöyle;
'Tren kazasında haber alamadığımız iki kız kardeş Özge Nur Dikmen ve Gülce Dikmen. En ufak bir haber duyarsanız lütfen ulaşın.Şu anda Çorlu Muratlı Tekirdağ ve Çerkezköy'deki özel ve devlet hastanelerinde değiller. İsimleri yok hala listelerde.'

Kılıçdaroğlu'ndan tren kazası için taziye mesajı

Bir sosyal medya kullanıcısı yaptığı paylaşımda 'Tekirdağ Çorlu'da gerçekleşen tren kazasında 5 yaşındaki Ömer Can'dan haber alamıyoruz. Yanında kimliği bulunmamaktadır. Görenlerin duyanların bu hesaba mesaj atması önemle rica olunur. Lütfen duyarsız kalmayalım!' dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı