hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu kimdir, kaç yaşında?

  Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu kimdir, kaç yaşında
  expand

  Fatih Mehmet Maçoğlu kimdir? Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Corona virüsüne yakalandı. Ajansların son dakika olarak duyurduğu gelişme sonrası Maçoğlu ile ilgili detaylar merak edilip araştırılmaya başladı. Peki, Mehmet Maçoğlu kimdir, kaç yaşında? İşte, merak edilen detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Corona virüse yakalanan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile ilgili detayları sizler için haberimizde derledik. İşte, Fatih Mehmet Maçoğlu ile ilgili meak edilen detaylar…

  FATİH MEHMET MAÇOĞLU KİMDİR?

  Fatih Mehmet Maçoğlu (d. 20 Aralık 1968, Ovacık), Türk laborant ve Tunceli Belediye Başkanı, 2014-2019 yılları arasında Ovacık belediye başkanı. 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi'nden aday olarak seçilen Maçoğlu Türkiye'nin ilk TKP'li belediye başkanıdır. Maçoğlu, Türkiye Komünist Partisi (TKP) ile Demokratik Haklar Federasyonu'nun (DHF) seçimdeki ortak adayı idi.

  Ovacık, Tunceli'ye bağlı Çemberlitaş köyü doğumlu, ilköğrenimini Ovacık YİBO'da, orta öğrenimini Bingöl Sağlık Meslek Lisesinde tamamladı. Meslek yaşamına 1989 'da Konya'nın Bozkır ilçesinde sağlık memuru olarak başladı. 1992 ile 2007 yılları arasında Tunceli'nin Pertek ilçesinde görev yaptı. 2006 yılında Çilimli ilçesine atandı fakat bu karar uygulanamadı. 2007 yılından 2017'ye kadar Tunceli Devlet Hastanesini Acil Servis bölümünde sağlık memuru olarak çalışmaktaydı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ve onun öznesi olduğu Dersim Demokratik Halk Dayanışması (DDHD) adayı olarak TKP listesinden Dersim merkez Belediye Başkanı olarak görev yapıyor.

  Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyesi olan Maçoğlu evli 2 çocuk babasıdır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow