Turgut Öker beraat etti

Turgut Öker beraat etti

AABK Onursal Başkanı Turgut Öker'in, Suruç katliamını protesto etmek için katıldığı yürüyüşten dolayı yargılandığı davanın duruşması bugün görüldü. Mahkeme, Öker'in beratine karar verdi.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Onursal Başkanı ve HDP 25. Dönem Milletvekili Turgut Öker, Suruç Katliamı'nı protesto etmek için İstanbul Ataşehir'de yapılan yürüyüşe katıldığı gerekçesiyle hakkında dava açılmıştı.


İstanbul Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada Öker ifadesi alındı. Mahkeme Öker hakkında berat kararı verdi.


Beraat kararı sonrası açıklama yapan Turgut Öker, "Bizim de insan olarak, toplum olarak görevimiz, aynı inanca, aynı öğretiye mensup olduğumuz canlarımızın acılarını kendi acımız olarak hissetmek. Onlarla birlikte olmak ve onların hak mücadelesinde yanında olmak bizim insanlık görevimizdir. Bu açıdan da bugün burada hep birlikte bu davada şehitlerimizi anma, onların önünde saygıyla eğilmek, bizi yargılayan zihniyet karşısında da söylenmesi gerekeni söylemek zorundaydık ve söyledik" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS