hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Türkiye'nin turizm cenneti! Öğrenciler okula tekneyle gidiyor

  Türkiyenin turizm cenneti Öğrenciler okula tekneyle gidiyor
  expand

  Kara yolu ulaşımı olmadığı Antalya'nın Demre ilçesine bağlı Kaleköy'de okul çağında 2 çocuk bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın taşımalı eğitim sistemiyle öğrencileri her gün tekne ile okullarına ulaştırılıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TRT Haber'in aktardığına göre; Antalya Demre'ye bağlı Üçağız Mahallesi'ndeki Kaleköy'ün kara yolu bağlantısı bulunmuyor. Turizm cennetine sadece tekne ile ulaşım sağlanabiliyor.

  Kaleköy'de yaşayan 2 ortaokul öğrencisi ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın taşımalı eğitim sistemiyle okullarına deniz yolu ile götürülüyor.

  Demre İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, "Okul olduğu her gün çocuklarımız sabah buradan alıp Üçağız Mahallemize götürüp oradan yine ikinci bir kara yolu servisiyle buraya en yakın mesafede bulunan Çevreli, Bozoğlu Tarkın İlkokulu Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimizi taşıyoruz" dedi.

  Sabah öğrenciler tekneye binmek için limana iniyor

  Tekneye binen öğrencileri deniz yolculuğu bekliyor. Öğrenciler bir süre tekne ile giderek okulun olduğu yere doğru ilerliyor. Öğrenciler tekneden indikten sonra bir başka araca daha biniyorlar. Üçağız Limanı'nda bekleyen minibüs onları çevreli köyüne götürüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Öğrenciler yolculuğun sonunda Çevreli Bozoğlu Tarkın Ortaokulu'na ulaşıyor. Okul sonrası ise güzergah yine aynı. Denizden taşımalı eğitime kışın da aynı koşullarda da devam ediliyor. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow