TUS sonuçları ÖSYM sonuç sayfasında! TUS sınav sonucu sorgulama nasıl yapılır?

TUS sonuçları ÖSYM sonuç sayfasında! TUS sınav sonucu sorgulama nasıl yapılır?

TUS sonuçları ÖSYM sonuç sayfasında! TUS sınav sonucu sorgulama nasıl yapılır?

ÖSYM 2021 TUS sonuçları ile ilgili açıklamasını yaptı. Kurumun sonuç sorgulama sayfası olan “sonuc.osym.gov.tr” adresinden ilan edilen sonuçlarda adaylar elde ettikleri puanları öğrendiler. İşte ÖSYM sonuç sayfası ve TUS sonuçları sorgulama adresi…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi 27 Eylül 2021 Pazartesi günü TUS sonuçlarını erişime açtı. Yapılan açıklamada “05 Eylül 2021 tarihinde uygulanan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavına (2021-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.” denildi.

TUS SONUÇLAR SORGULAMA ÖSYM SONUÇ SAYFASINDA

Adaylar, sınav sonuçlarına 27 Eylül 2021 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

ADAYLARIN CEVAP KAĞITLARI DA ERİŞİME AÇILDI

05 Eylül 2021 tarihinde uygulanan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2021-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 27 Eylül 2021 tarihinde saat 16.15'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.