hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TYP kura sonuçları ve isim listesi 2023: MEB İŞKUR TYP başvuru sonuçları hangi illerde açıklandı?

  TYP kura sonuçları ve isim listesi 2023: MEB İŞKUR TYP başvuru sonuçları hangi illerde açıklandı
  expand

  Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında alımı yapılacak olan işçi alımı başvuruları bazı illerde tamamlandı, kura sonuçları ve isim listesi duyurulmaya başlandı. Peki, MEB İŞKUR TYP başvuru sonuçları hangi illerde açıklandı? İşte TYP kura sonuçları ve isim listesi 2023…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TYP (Toplum Yararına Programlar) kura sonuçları başvuruda bulunan adayların gündeminde yer alıyor. İŞKUR TYP işçi alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde il il alınmaya başlamıştı. Başvuru sürecinin tamamlandığı illerde kura süreci başladı. Başvuruda bulunan vatandaşlar İŞKUR TYP kura sonuçları ve isim listesini araştırıyor. Başvuru yapan adaylar, İŞKUR tarafından gerçekleştirilen TYP ilan mülakat ve kura sonuçlarına bulundukları şehirlerin il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirler.

  MEB İŞKUR TYP BAŞVURU SONUÇLARI HANGİ İLLERDE AÇIKLANDI?

  Farklı illerde çekimi yapılan İŞKUR TYP kura sonuçları, noter huzurunda tamamlanmasının akabinde sorgulama ekranı e-Devlet aracılığıyla vatandaşların erişimine açıldı. TYP numarası ile sorgulama yapılabilecek. Adaylar, detaylı bilgileri İŞKUR İl Müdürlükleri ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla edinebilecek. İŞKUR TYP başvuru sonuçları Sivas, Elazığ, Diyarbakır ve Muş illerinde erişime açıldı.

  İŞKUR TYP KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 2023

  TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) NEDİR?

  İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow