TYT, AYT ve YDT ne zaman? 2021 YKS başvuruları başladı! İşte YKS sınav tarihleri

TYT, AYT ve YDT ne zaman? 2021 YKS başvuruları başladı! İşte YKS sınav tarihleri © AA

2021 YKS sınav tarihleri ÖSYM 2021 sınav takvimi içerisinde paylaşılmıştı. TYT, AYT ve YDT 2021 sınavları için başvurular geçtiğimiz günlerde başladı. Peki, TYT, AYT ne zaman yapılacak, YDT sınav tarihi ne zaman?

Binlerce öğrencinin üniversite maratonu başladı. Maratonda ilk aşama olan başvuru süreci kısa süre önce ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sınava katılmak isteyen adaylar başvurularını ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden gerçekleştiriyorlar.

Anlaşmalı bankalar aracılığıyla ya da ÖSYM’nin kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden sınav başvuru ücreti yatırılabiliyor. Peki, sınavlar hangi tarihte yapılacak?

TYT, AYT, YDT NE ZAMAN YAPILACAK? 2021 YKS SINAV TARİHLERİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin 2021 sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) 26 Haziran 2021 tarihinde saat 10:15’te yapılacak.

YKS maratonunun ikinci sınavı olan Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) ise 27 Haziran 2021 günü saat 10:15’te gerçekleştirilecek.

Son sınav olan Yabancı Dil Testi (YDT) ise 27 Haziran 2021’de saat 15:45’te yapılacak.

Sınav giriş belgeleri başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından yine ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden ilan edilecek. Adaylar hangi merkezde sınava alınacaklarını bu giriş belgeleri üzerinden öğrenebilecekler.

 YKS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak? 2021 YKS başvuruları ne zaman bitecek?
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS